Półkolonie letnie Ninja Kids w Gdańsku

Temat: Bushidō

Gdyby wziąć wszystko to co wartościowe dla człowieka i podsumować to jednym słowem, to z pewnością byłyby to EMOCJE!

Na tej stronie prezentujemy półkolonię letnią Ninja Kids w Gdańsku, która skierowana jest do rodziców dzieci w wieku 8-12 lat. Od lat specjalizujemy się w uczeniu dzieci wartościowych, a przede wszystkim  przydatnych rzeczy w życiu. Narzędzia, które do tego wykorzystujemy to bushcraft i survival. Twoje dziecko po tej wyprawie nauczy się rozpalać ognisko i rozbijać obozowisko.

Dołącz do wspaniałej 20 osobowej ekipy Ninja Kids
05.08-09.08.2023r.
od 8 lat

Półkolonie letnie Ninja Kids to przygoda dla dziecka i odpoczynek dla rodzica

Wiele badań wskazuje na to, że prawdziwy rozwój możemy odnotować dopiero w chwili, gdy znajdziemy czas na regenerację. Doświadczenie z rodzicami mówi nam jednak, że tego czasu na regenerację rodzic zbyt wiele nie ma. Stąd jesteśmy wręcz przekonani, że nasza  propocyjza półkolonii letnich jest nie tylko potrzebna, ale wręcz błogasławieństwem dla rodzica.

W swojej historii obserwowania różnych organizatorów zauważyliśmy sporo bylejakości. A wiesz skąd ta bylejakość wynika? A no stąd, że nasza praca jest naprawdę bardzo trudna i trzeba mieć nie byle jakie kompetencję i ogień w sercu, aby móc to robić na wysokim poziomie. Mamy nadzieję, że niespotykaną ofertą, którą znajdziesz u nas, pozwoli Ci zrozumieć, że my jesteśmy tą naprawdę zaangażowaną ekipą, której warto oddać pod opiekę swoją pociechę.

Półkolonie Ninja Kids w Gdańsku

Co zyskasz?

To najlepsza inwestycja, jaką możesz dodać do swojego koszyka mającego zadbać o zdrowy rozwój osobisty oraz swojego dziecka. Jest duże prawdopodobieństwo, że będzie to jedna z najlepszych inwestycji w Twoim życiu. Dołącz do nas! 

Ile to kosztuje i co za to mam?

Cena wynosi: 1090 zł/dziecko
Zestaw bushcraftowy na własność: +150 zł
Dla stałych klientów oraz rejestracji więcej niż jednego dziecka przewidziane są rabaty. Szczegóły przy podjęciu decyzji o zapisie dziecka.

*- każdy opuszczony dzień to 5 wejść na zajęcia Ninja Kids do wykorzystania w sezonie 2023/24;

**- zestaw bushcraftowy składa się z: hamaka z moskitierą i sznurami mocującymi, plandeki chroniącej przed deszczem oraz wiatrem i śledzie mocujące, wysokiej jakości krzesiwo. (zestaw można zakupić za 150 zł). Jeśli posiadasz taki zestaw, możesz go przynieść ze sobą i nie będzie konieczności wypożyczenia.

Półkolonie - ile to kosztuje?

Jak wyglądają półkolonie w skrócie?

 1. Przywozisz dziecko do miejsca zbiórki (Wrzeszcz PKP) codziennie przed pracą (7:30-8:00);
 2. Codziennie jedziemy do innego trójmiejskiego lasu za pomocą komunikacji miejskiej;
 3. Uczymy umiejętności rozbijania obozowiska, rozpalania ognia i przetrwania w terenie;
 4. Odbierasz dziecko z miejsca zbiórki (Wrzeszcz PKP) codziennie po pracy (17:00-17:30)

Dlaczego półkolonie dla dzieci Gdańsk to dobra opcja dla Twojej pociechy?

Nasze półkolonie dla dzieci w Gdańsku polegają na tym, że mali uczestnicy przez określoną część dnia biorą udział w zajęciach, a pozostały czas spędzają w swoim domu z rodzicami. Dzięki temu możesz zapewnić swojemu dziecku rozrywkę na czas pobytu w pracy, a jednocześnie nie rezygnować ze wspólnej zabawy popołudniami.

Półkolonie Gdańsk to także opłacalna opcja pod względem finansowym. W ciągu dnia Twoje dziecko będzie miało zapewnioną opieką na najwyższym poziomie — trenerzy i pedagodzy z Ninja Kids zadbają o jego dobre samopoczucie i bezpieczeństwo. Z kolei wieczorem, kiedy będziesz już po pracy, samodzielnie zajmiesz się swoim dzieckiem. Półkolonie dla dzieci są znakomitą alternatywą dla wynajęcia niani — znacznie ciekawszą z perspektywy dziecka i przystępniejszą finansowo dla rodziców.

Jako doświadczeni opiekunowie wiemy, że dzieci wymagają wiele opieki i uwagi, dlatego im ją zapewniamy. Dbamy o:

 • prawidłowe relacje wśród uczestników;
 • dobre samopoczucie każdego dziecka;
 • ciekawe i angażujące zabawy na świeżym powietrzu;
 • miłą atmosferę.

Dzięki temu nasze półkolonie Gdańsk Wrzeszcz to coś, do czego dzieci chętnie wracają — nie tylko na następny dzień pełen atrakcji, ale także w kolejnych latach.

Gdańsk półkolonie — kiedy warto zapisać dziecko na letnie zajęcia Ninja Kids?

Organizowane w Gdańsku półkolonie to idealna opcja dla każdego, kto chce, aby jego dziecko w wieku od 5 do 12 lat spędziło latem czas w wartościowy sposób. To jednak również dobry wybór dla tych, którzy nie wiedzą, jak ich pociecha odnajdzie się na kilkudniowym wyjeździe. Półkolonia sprawi, że dziecko przyzwyczai się do przebywania z rówieśnikami — pozna również zalety płynące z aktywnego spędzania czasu. Zbuduje pewność siebie, która przyda się w każdym aspekcie życia. Ty, jak opiekun, przekonasz się z kolei, że młody człowiek jest gotów na podbój świata, a jego umiejętności fizyczne i społeczne pozwolą mu się odnaleźć w każdym otoczeniu.

Szczegółowy plan koloni letnich Ninja Kids w Gdańsku

No to teraz się trzymaj. Ten plan jest opracowany niczym wyprawa Hobbita do góry przeznaczenia. Każdy miłośnik przygód powinien wejść na ścieżkę, którą przygotowaliśmy. Nie daj się prosić – zapytaj o wolne miejsca już teraz! 

Półkolonie w Otominie

Dzień pierwszy - poniedziałek - Otomino

Pierwszy dzień to zdecydowanie jeden z najintensywniejszych dni naszych półkolonii. Po pierwsze to dzień organizacyjny i musimy nauczyć się zasad wspólnego podróżowania. Konieczne będzie sprawdzenie naszego ekwipunku i ewentualne uzupełnienie według potrzeb. Dzień pierwszy to oczywiście pierwsze wyzwania. Ale z trenerem Jackiem i Adamem dowiemy się jak w prosty sposób temu podołać.

Na samym początku, tak jak wspominaliśmy konieczne będzie uzupełnienie prowiantu i zapasów wody oraz ewentualne zakupy na obiad. 

Kolejnym krokiem będzie sporządzenie i podpisanie regulaminu “Objazdowych Wakacji z Ninja Kids”. Następnie zapoznamy się z możliwościami dojazdu i roz dysponujemy do indywidualnych plecaków wszelki sprzęt potrzebny do obozowania w ciągu całego tygodnia. Trenerzy tylko w pierwszym dniu przyniosą wszystko w wielkich plecakach, potem każdy swój ekwipunek nosi sam. Ale, spokojnie wszystkiego nauczymy. Jak spakować plecak aby był wygodny i nie ciążył na plecach. Jak przygotować się do wyprawy. Jak sprawdzi rokład jazdy a nawet co zrobić jak się zgubimy w mieście, oczywiście nie mając przy sobie telefonu.

Po spakowaniu plecaków, spakujemy się w środek transportu i wyruszymy na wyprawę. Po dotarciu do celu. Czeka nas czas zabawy i przygody. W pierwszym dniu zaplanowane mamy:

 • gry i zabawy nad wodą,
 • bezpieczeństwo nad wodą,
 • konkurs skoków do wody z materaca,
 • drzemka pod chmurką w obozowisku,
 • spotkanie z Panem Leśniczym,
 • zasady bezpieczeństwa w Lesie,
 • wejście do lasu,
 • znalezienie miejsca na ognisko,
 • zbieranie chrustu i rozpałki,
 • niekonwencjonalne sposoby rozpalania ognia (krzesiwo, zapałki,
  zapalniczka, podpałka zdobyta i inne),
 • przyrządzenie ciepłego posiłku i napoju,
 • deser w lodziarni,
 • zabawa w chowanego (wersja militarna).

Po całym dniu wrażeń, spróbujemy złapać transport powrotny i wrócimy do miejsca zbiórki w Wrzeszczu PKP. Oczywiście jak nie wyrobimy się na busa, wdrożymy plan B, potem C ale wrócimy. Obiecujemy, Trenerzy!

 1. Zbiórka na Wrzeszcz PKP – 8.00 – 8.30
 2. Sprawy organizacyjne 8.30 – 9.00
 3. Początek podróży 162 + 174 lub 168 + 174 lub SKM + 2 + 174 ok. 9.00
 4. Dojazd do Otomin – Pętla około 10.00
 5. Drugie śniadanie pod wiatą w Otominie – 10.30
 6. Odwiedziny Pana Leśniczego – 11.00
 7. Gry i zabawy nad jeziorem Otomino – 11.45 – 13.00
 8. Przejście do wyznaczonego miejsca na ognisko i obiad – 13.45
 9. Ognisko i obiad 13.45 – 15.00
 10. Powrót do domu 15.00 – 17.00
 11. Odbiór dzieci z Wrzeszcz PKP. 17.00-17.30
Półkolonie w Orłowie

Dzień drugi - wtorek - Orłowo

Dzień drugi zaczynamy od zbiórki i przeglądu ekwipunku. Pamiętaj, że to ty odpowiadasz za to co zabrałeś z domu nie rodzice. Jeżeli nie będzie w plecaku, bidonu, drugiego śniadania, tarpu i hamaku, trochę może Cię ominąć. Spakuj plecak wieczorem przed spaniem zaraz po kolacji.

W dniu drugim kila rzeczy się powtarza, tak abyśmy sobie wszystko utrwalili. Czyli upewniamy się gdzie jedziemy i czym jedziemy i jak wrócimy. Wybieramy najlepszy środek transportu i ruszamy. Wyjazd do innego miasta to kolejny level wtajemniczenia. Trenerzy wszystko opowiedzą i przygotują na sytuację niespodziewane.

Celem dnia jest zdobycie bunkrów w Orłowie oraz znalezienie miejsca do odpoczynku. Atrakcje tego dnia nie znają granic, bo zależna w dużej mierze od naszej wyobraźni. To co fajnie, aby się pojawiło to:

 • spotkanie z ratownikami wodnymi,
 • odnalezienie bunkrów,
 • trening Ninja Kids Orłowo,
 • kąpiel w morzu (zatoce Gdańskiej),
 • obiad w pizzerii lub nad morzem*
 • przekąska z ogniska,
 • gry i zabawy na plaży,
 • fotka na molo,
 • przejście przez rzekę,
 • rozbicie obozowiska i drzemka pod chmurką,
 • drugie śniadanie pod klifem,

W tym dniu dajemy trochę swobody, bo pierwszy dzień był bardzo intensywny. Dlatego dziś pozwolimy sobie na wakacyjny obiad w pobliskiej pizzeri lub tawernie, zjemy dobrze. Następnie po konsultacji z rodzicami, wybierzemy się na deser i zaryzykujemy zrobienie gorącej czekolady z ogniska, ewentualnie kakao. 

Jeżeli tego będzie mało to odpoczynek w lesie realizujemy tylko jeżeli uda nam się znaleźć odpadają ilość drzew, aby zorganizować obozowisko. Ten dzień, to przede wszystkim zabawa na plaży i przygoda. Po wszystkim wsiadamy w pociąg i wracamy do rodziców.

 1. Zbiórka na Wrzeszcz PKP – 8.00 – 8.30
 2. Sprawy organizacyjne 8.30 – 9.00
 3. Początek podróży w kierunku SKM Orłowo ok. 9.00
 4. Dojazd do Orłowa około 9.30
 5. Drugie śniadanie – 10.15
 6. Odwiedziny ratowników wodnych – 11.00
 7. Gry i zabawy + trening Ninja Kids- 11.45 – 13.00
 8. Przejście na obiad i obiad – 13.30
 9. Obozowisko i drzemka 14.00 – 14.45
 10. Przekąska z ogniska 15.00 – 16.00
 11. Powrót do domu 16.00 – 17.00
 12. Odbiór dzieci z Wrzeszcz PKP. 17.00-17.30
Półkolonie w Oliwie

Dzień trzeci - środa - Oliwa

W trzeci to spotkanie z lasem, zwierzętami i przyrodą, czyli to co Ninja Kids lubią najbardziej. Dzień zaczynamy tradycyjnie od zbiórki we Wrzeszczu. Następnie odprawa i sprawdzenie ekwipunku. Podjęcie decyzji o środku transportu i wyjazd.

W dniu drugim kila rzeczy się powtarza, tak abyśmy sobie wszystko utrwalili. Czyli upewniamy się gdzie jedziemy i czym jedziemy i jak wrócimy. Wybieramy najlepszy środek transportu i ruszamy. Wyjazd do innego miasta to kolejny level wtajemniczenia. Trenerzy wszystko opowiedzą i przygotują na sytuację niespodziewane.

W tym dniu odwiedzimy ZOO, leśniczówkę w Rynarzewie oraz Wzgórze Pachołek. Po drodze oczywiście musimy zorganizować czas na drugie śniadanie, odpoczynek, zabawy oraz drugie śniadanie tak aby nam żadne małpy nie zjadły nam kanapek. Obiad zjemy z ogniska lub jeżeli nogi nas poniosą i siły wystarczy na tak zwanym “mieście”. Konieczne będzie zrealizowanie podstawowych wyzwań dnia trzeciego.

 • dojazd do ZOO,
 • odwiedziny zwierząt w ZOO,
 • animacje przy leśniczówce,
 • obiad na mieście lub w terenie,
 • obozowisko i odpoczynek,
 • wejście na Pachołek,
 • deser.

Po wszystkich atrakcjach z mnóstwem wspomnień wracam na dworzec SKM i wracamy do punktu zbiórki.

 1. Zbiórka na Wrzeszcz PKP – 8.00 – 8.30
 2. Sprawy organizacyjne 8.30 – 9.00
 3. Początek podróży w kierunku SKM Oliwa + ZTM 179 ok. 9.00
 4. Dojazd do ZOO około 10.00
 5. Drugie śniadanie – 10.15
 6. Wejście do ZOO – 10.30 – 12.00/30
 7. Przejście do Leśniczówki Rynarzewo- 12.30 – 13.30
 8. Obiad – 13.30
 9. Obozowisko i drzemka 14.00 – 14.45
 10. Podróż na Pachołek 15.00 – 16.15
 11. Powrót do domu 16.15 – 17.00
 12. Odbiór dzieci z Wrzeszcz PKP. 17.00-17.30
Półkolonie Osowa

Dzień czwarty - czwartek - Osowa

Dzień czwarty jedziemy do kolejnej odległej dzielnicy Gdańska. Jedziemy na Osową. Zaczynamy od znalezienia odpowiedniego pociągu i jedziemy na Osową. Tak można jechać pociągiem Regio do innej dzielnicy w Gdańsku.

Po dojeździe czas na drugie śniadanie. Kolejny etap to wymarsz nad wodę i zabawy na plaży w jeziorze. Po aktywnym wypoczynku udamy się na obiad i odwiedzimy piękne konie w “Stajni nad jeziorem”. Tam też pozwolimy sobie na chwilę odpoczynku. Następnie lecimy ma atrakcje wodne do “Marina Białe Żagle”, a tam niespodzianki wodne i przełamywanie swoich słabości. Dzień ten jest bardzo ważny, ponieważ w ostatnim dniu wyruszamy nad zatokę, nad otwarte morze.

 1. Zbiórka na Wrzeszcz PKP – 8.00 – 8.30
 2. Sprawy organizacyjne 8.30 – 9.00
 3. Początek podróży w kierunku SKM Osowa ok. 9.00
 4. Dojazd do Osowej około 9.30
 5. Drugie śniadanie – 9.30
 6. Dojście na plaże na gry i zabawy – 10.0 – 11.15
 7. Idziemy do “Stajni nad jeziorem” – 11.15 – 12.00
 8. Animacje – 12.00 – 13.00
 9. Obiad i odpoczynek – 13.00 – 14.15
 10. Przejście do “Marina Białe Żagle” – 14.15 – 15.45
 11. Animacje nad wodą na sprzęcie wodnym – 15.45 – 16.30
 12. Przejazd do Wrzeszcz PKP – 16.30 – 17.30
 13. Odbiór dzieci z Wrzeszcz PKP – 17.00-17.30
Półkolonie w Orle

Dzień piąty - piątek - Park Reagana

Dzień ostatni półkolonii. Jak przykro się żegnać. Na Szczęście wszystko zaplanowane, jest tak aby zakończyć naszą przygodę z przytupem. Jedziemy “nad otwarte morze”.

Opis wkrótce

 1. W trakcie tworzenia

To uczucie wypoczynku i szczęścia po wszystkim

Półkolonie też się kończą. Jeśli dobrze ten czas wykorzystasz, to możesz mieć tyle energii w sobie, jakby na nowo człowiek się narodził. Pozwól nam się zająć Twoim dzieckiem, uszczęśliwić je ciekawymi animacjami, a Ty odpocznij, nabierz energii i rozpędu do dalszego kroczenia po swoje! 

Be Hacker! Be Happy! Be Ninja! 

Półkolonie podziękowanie

Newsletter

Dowiedz się dlaczego warto i otrzymuj wartościowe maile

Za chwilę będziesz w Ninja Kids

Dziękujemy za zapis! Zachęcamy, aby dołączyć bezpłatnie. Wejście znajdziesz tutaj: zajęcia sportowe dla dzieci

Kogo zapisujemy?

Jacek Czeczot z całą pewnością zamyka listę na pierwsze bezpłatne zajęcia Ninja Kids

13 razy!

Ale to żaden pech!

Wiemy jak unikać pecha robiąc odpowiednie rzeczy! Zapisując się poniżej otrzymasz 7 tajemnic, dzięki którym nie przytyjesz. A jeśli tak się stanie, to jest to szczęście, a nie pech! Pobierz i sprawdź za darmo!