W roku 2024 oferujemy półkolonie

Kliknij Strzałkę, aby przejść do aktualnej oferty

Kolonie Letnie Ninja Kids
Kamuflaż Kolonie Letnie Ninja Kids
Kajaki Kolonie Ninja Kids
Ognisko na koloniach Ninja Kids
Bojki ratownicze na koloniach Ninja Kids
Odprawa na koloniach Ninja Kids w Mauszu

Kolonie dla dzieci na świeżym powietrzu - Gdańsk

Organizujemy kolonie dla dzieci na świeżym powietrzu. Gdańsk i okolice to główne obszary naszej działalności, ale współpracujemy również z rodzicami z okolic. Naszą misją jest zachęcenie najmłodszych do aktywności fizycznej i unikanie przebywania w zamkniętych pomieszczeniach.

Wychodzimy z założenia, że nie ma złej pogody do tego, by się bawić, rozwijać i poprawiać swoją sprawność fizyczną. Motywujemy chłopców i dziewczynki w wieku od 5 do 12 lat do tego, by kolonie w Gdańsku dla dzieci potraktowali, jako wyjątkowy czas: bez telefonu, bez oglądania telewizji i bez spędzania godzin na graniu na komputerze.

Uczymy uczestników obozów następujących rzeczy:

 • jak odnaleźć się w grupie;
 • jak stawiać sobie cele i je realizować;
 • jak postępować według zasad fair play;
 • jak wykorzystać sportową wytrwałość w codziennym życiu.

Kolonie sportowe dla dzieci w Gdańsku to okazja do kształtowania i wzmacniania charakteru, a przede wszystkim do tego, by spędzić czas na słońcu, w letnim deszczu czy będąc otulonym morską bryzą.

Obozy dla dzieci w Gdańsku - nauka, zabawa i rozwój pod dobrą opieką

Obozy dla dzieci w Gdańsku są organizowane przez doświadczonych pedagogów i trenerów. Uczestnicy mają zapewnioną całodobową opiekę wykwalifikowanej kadry, dostęp do komfortowych warunków do wypoczynku, a także zdrowego, smacznego i urozmaiconego jedzenia. Dzięki temu wakacje to obóz pełen atrakcji. Jeśli raz zapiszesz swoje dziecko na nasz wyjazd, zobaczysz, że w kolejnym roku będzie chciało wrócić.

Poniżej znajdziesz szczegółowe informacje na temat filozofii wyjazdów, terminów kolonii w Gdańsku dla dzieci, a także opiekunów obozów.

Wiemy czego potrzebują dzieci lepiej niż ktokolwiek inny

(OFERTA ARCHIWALNA z roku 2023) Kolonie Letnie dla dzieci w Mauszu 2023. Ninja Kids: Najlepsza przygoda tego lata!

W roku 2024 oferujemy półkolonie. Aktualną ofertę znajdziesz tutaj >>

Kamuflaż Kolonie Letnie Ninja Kids

Zadzwoń i dopytaj o szczegóły

Dokumenty

Rejestracja

Twoje dziecko zyska:

Balans między czasem spędzanym z technologią, a tym na podwórku z przyjaciółmi.

Umiejętności rozpalania ogniska, rozbijania obozu, nocowania w lesie i zbieractwa, aby przetrwać.

Umiejętności budowania przyjaźni, pewności siebie i innych umiejętności społecznych przydatnych w życiu.

Gry i zabawy, których nie zapomną do końca życia!

Kolonie jedynej oficjalnej grupy Ninja Kids® w Polsce

Co tu wiele gadać – będzie KOZACKO! Mamy tylko 30 miejsc!

 • Typ: Survival
 • Wiek: 8-13 lat
 • Cena dla stałych klientów: 2490 zł
 • Cena dla nowych klientów: 2690 zł
 • Termin rozpoczęcia kolonii: 25-06-2023r. godzina 10:00
 • Termin zakończenia kolonii: 01-07-2023r. godzina 10:00
 • Miejsce: Ośrodek wypoczynkowy Mausz (sprawdź)
 • Noclegi: Pokoje 2-3 osobowe
 • Kontakt: kontakt@sportplay.pl

Specjalizujemy się w pracy z dziećmi na świeżym powietrzu – unikamy pomieszczeń zamkniętych. Jesteśmy najlepszą ekipą, jeśli chodzi o wybór pedagogów mających zarazić dzieci entuzjazmem do spędzania czasu na podwórku.

Paweł Miziński- opinia google

Niesamowity projekt i ludzie za nim stojący. Trenerzy Jacek i Adam to doświadczone osoby do pracy z dziećmi. Mają zdrowe podejście do trenowania i wychowywania. Syn chodzi na zajęcia od roku, był również na obozie letnim. Nie wyobrażamy sobie w tej chwili życia bez treningów z Ninja kids. Polecamy całym sercem!

Więcej opinii: Sprawdź opinie

Filmy, które mówią więcej niż tysiąc słów

Misje na Kolonii Ninja Kids

RAMBO II

W pierwszej części Rambo wziął nas do Niewoli. Trudne to były czasy, gdy okazało się, że jest fanatykiem sportu. Poważnym głosem rozkazał brać udział w olimpiadzie. Na szczęście podczas drzemki, uciekliśmy z niewoli, aby na sam koniec dopaść go w jego samotnej wieży. Bitwa balonowa była epicka. Pogłoski krążą, że Rambo cudem przetrwał i szykuje odwet. Czy i tym razem drużyna Ninja poradzi sobie z kultową postacią spotykaną na kolonii Ninja? Nie będzie łatwo, ale w drużynie siła! Dołącz do niej i staw czoła temu przeciwnikowi.

Ninja Sport Day

Olimpiada towarzyszy ludzkości od setek lat. Jest mocno zakorzeniona w naszych potrzebach. Jeśli czujesz chęć wykazania się, rywalizacji, jeśli pragniesz emocji, to w tym dniu ich nie zabraknie! Jak mówi łacińskie przysłowie „Per aspera ad astra” (przez trudy do gwiazd), to właśnie w tym dniu będziesz umacniać swój charakter, aby dojść do miejsca, gdzie większość osób nie ma dostępu. Jesteś w stanie powalczyć o dobrą kondycję, lepszą wersję siebie i sławę? W tym dniu masz taką możliwość.

Baywatch

Służenie drugiemu człowiekowi to jedno z najszlachetniejszych zadań. Zwłaszcza, gdy chodzi o jego  życie i zdrowie. Zadaniem drużyny jest stworzyć zgrany zespół młodych ratowników wodnych. W pełnym skupieniu i z odpowiednim przydziałem obowiązków odbędą podstawowe szkolenie z zakresu ratownictwa wodnego, aby w dalszym etapie wziąć udział w pozorowanej akcji ratowniczej. Czeka nas solidne przygotowanie z pierwszej pomocy, poznanie zadań i charakteru pracy ratownika wodnego. Nauczymy się poprawnie i szybko biec do wody oraz używać indywidualnego sprzętu ratowniczego. Wykonywamy wiele ćwiczeń pomocnych w budowaniu sprawności ratownika wodnego. Szybkość reakcji to zasadnicza kwestia w ratowaniu życia i zdrowia drugiego człowieka. Poprawność wykonywanych procedur, wysoka  sprawność fizyczna ratownika i pełne poleganie na zespole . W tym dniu bez wątpienia zasiejemy ziarno tych cech i umiejętności głęboko w Twoim dziecku.

Art of Survival

Głęboki las, tarp, krzesiwo, suchy prowiant i woda w plecaku oraz ogromna chęć przetrwania. To jeden z tych dni, kiedy jako drużyna musimy przetrwać w dziczy. Czeka nas zbudowanie obozowiska, rozpalenie ogniska, określenie kierunku świata i poznanie metod zdobywania pożywienia w praktyce.  Czeka nas prawdziwa przygoda, wymagająca znajomości sztuki przetrwania. Po drodze ukryte są różne wskazówki. Ciekawe, gdzie nas zaprowadzą, gdy zbierzemy wszystkie?

Forest Camp

Przeszkolona drużyna Ninja ma przetrwać noc w lesie! Mimo dużego doświadczenia zadanie nie należy do najprostszych. Uczestnicy zostaną poddani próbie sprawdzającej umiejętności budownictwa, kamuflażu, gromadzenia jedzenia, ochrony przed dziką zwierzyną oraz rozpalania ogniska. Podczas dnia wcale nie będzie tak łatwo. Dowódca obozu to najemnik, który przetrwał już nie jedną noc w lesie. Niestety z samego rana leśne chochliki wykradły cztery świecące kamienie, które dzięki swej magicznej aurze pozwalają przetrwać noc. Leśne Chochliki to stworzenia, które lubią psocić i wymyślać zagadki. Tym razem zostawiły nam kawałek mapy z czterema krzyżykami. Czy to mogą być nasze świecące kamienie? …psss. Chochliki podobno zaczarowały któregoś z trenerów i ten wie coś więcej. Może istnieje sposób, jak wyciągnąć z niego więcej informacji?

Plan szczegółowy Kolonii Ninja Kids 2023

Poznanie - Kolonie Ninja Kids

Niedziela 25.06.2023 - “Poznanie”

Pierwszy dzień to jeden z bardziej intensywnych dni dla przyszłego kolonisty Ninja Kids. W związku z tym, że zaczynamy go w praktyce dopiero około godzin popołudniowych i mamy sporo do zrealizowania, a wszystko musimy zrobić, zanim nadjedzie pierwsza cisza nocna.

Na samym początku, musimy odnaleźć przydzielone dla nas pokoje i jeśli czas pozwoli, jeszcze przed obiadem przejdziemy się po ścieżkach wytyczonych na ośrodku, tak, aby każdy zawsze się odnalazł i wiedział gdzie mieszka, gdzie jemy posiłki oraz gdzie będziemy się bawić.

Jeszcze przed pójściem na obiad podzielimy się na grupy i wstępnie poznamy naszych wychowawców oraz kierownika kolonii.

Następnie wybierzemy się na obiad. Z racji, że jest to nasz pierwszy wspólny posiłek, dobrze abyśmy poznali zasady panujących w stołówce. Wyznaczymy pierwszych dyżurnych stolików i co najważniejsze, „rzucimy rękawice kucharzom” i zjemy wszystko, co dla nas ugotują. Dzięki czemu będziemy mieli dużo niezbędnej energii na całe popołudniowe zabawy.

Po obiedzie spotkamy się pod kolonijną wiatą lub na boisku i przystąpimy do tworzenia regulaminu (oprócz tego, z którym wszyscy w domach już się zapoznaliśmy). Dzięki tej pracy będzie nam łatwiej przestrzegać wszystkich ustalonych zasad, skoro sami je opracujemy, to powinno być to łatwe zadanie. Całe wydarzenie będzie miało również na celu pierwszy kontakt i zapoznanie się z uczestnikami kolonii.

Kiedy już ustaliliśmy wszystkie zasady na najbliższe kilka wspólnych dni. Możemy w końcu się trochę pobawić. Uczestnicy wezmą udział w zabawach i animacjach integrujących. W których trakcie poznanie większości imion naszych kolegów i koleżanek przyjdzie z przyjemnością i pozwoli zapamiętać je na długo, a na pewno na czas trwania wypoczynku. Cały blok zajęć potrwa do kolacji.

Po kolacji będzie chwila wolnego czasu, wystarczy na przebranie się i załatwienie toalety. W tym czasie także koniecznie musimy przygotować swoje pokoje i łóżka do pierwszej nocy na koloniach. Gdy osiągniemy pełną gotowość do snu, zostaniemy zaproszeni na wspólną animację dla całej kolonii i pasowanie na kolonistę Ninja Kids.

Jest to całkowita nowość na naszych koloniach! Wcześniejsze kolonie tego nie miały, z racji mniejszej liczby uczestników. Damy czadu!

W trakcie wieczoru nastawimy się na spotkanie z naturą w świecie “Avatara”! Udziału w pasowaniu na “kolonistę Ninja Kids”, to niezapomniane i nieznane wydarzenie (nawet dla uczestników jadących z nami trzeci rok z rzędu). Czeka nas zmiana koloru skóry, wypicie „Eliksiru Ninja Kids” który zostanie przygotowany przez Wodza, prowadzącego całe wydarzenie! W jego trakcie nauczymy się pierwszych kroków tanecznego układu choreograficznego. Wódz i jego pomocnicy użyją kilku sztuczek, abyśmy jeszcze lepiej wczuli się w klimat wydarzenia. Zabrzmią bębny, rozświetli się niebo i zaryczą gardła uczestników. To wszystko przygotuje nas na resztę kolonijnych przygód!

Po całej akcji pasowania na kolonistę Ninja Kids, pozostanie nam przygotować się do snu, tak aby zregenerować siły. Abyśmy dali radę w dniu następnym i w kolejnych dniach kolonii.

W tym dniu Ninja Kids, położą spać się nieco później niż planowana na 22.30 każdego dnia, cisza nocna.

Nie zmienia to jednak planu dnia w dniu następnym i zaplanowany na 7.00 poranny rozruch. Oczywiście nie zostanie on odwołany, co to, to nie!

Pierwszy dzień koloni zapamiętamy na długo… a to dopiero początek!

PS: Rodzicu uwierz, że po naszych koloniach – każda komórka ciała przesiąka klimatem Ninja – także to co dzieci przeżyją zostanie z nimi już na całe życie! Nie naginamy, ani trochę – wiemy co rodzice mówią po koloniach! 🙂

Istota wody - kolonie ninja kids

Poniedziałek 26.06.2023- “Istota wody”

Dzień drugi rozpoczniemy od adaptacji organizmu do warunków wodnych w trakcie porannego rozruchu we wodzie. Dzięki temu zabiegowi od wczesnych godzin porannych wejdziemy w klimat reszty dnia. Wszystkie animacje będą naszą autorską interpretacją tytułu drugiej części z serii filmów “Avatar”. Nazwa zaczerpnięta z drugiej części całej serii. “Istota wody” idealnie wpisuje się w naszą tematykę.

 W tym dniu uczestnicy zaznajomią się z otaczającym ich akwenem wodnym, uzupełnią wiedzę z zakresu ratownictwa wodnego i zachowania bezpieczeństwa na akwenach wodnych. Pozostałe animacje zaplanowane na ten dzień znacznie wpłyną na rozwój wielu innych umiejętności przydatnych w trakcie kolonii i w życiu.

Zaraz po śniadaniu część z nas weźmie udział w zajęciach poprawiających umiejętności pływackie, które odbędą się na kąpielisku wodnym ośrodka. Kolejną blokiem zajęciowym będą zajęcia z podstaw kajakarstwa. W ich trakcie skupimy się w pierwszej ich części na podstawach zachowania bezpieczeństwa i podstawowych manewrów. Rozwinięciem zajęć w kajaku będą zabawy wodne z ich wykorzystaniem oraz zastosowanie kajaków w ratownictwie wodnym.

W czasie, w którym część kolonii będzie szlifować swoje umiejętności pływackie i kajakarskie, inni wezmą udział w treningu Ninja Kids. Teren jest wymagający i trening będzie znacząco różnił się od tego, z którym na co dzień mogą spotkać się na autorskich zajęciach Ninja Kids, odbywających się w Gdańsku i Sopocie. 

Po około 4 godzinach zajęć, przyjdzie czas na upragnione uzupełnienie energii podczas obiadu i w trakcie sjesty poobiedniej, w której to będzie można poczytać książkę, porysować lub zagrać w ulubioną planszówkę. Po obiedzie uczestnicy będą mogli skorzystać z telefonu i porozmawiać z najbliższymi. Telefony zostanę wydane na godzinę czasu.

Drugi blok zajęć z częścią kolonii rozpoczniemy od udziału w swoich pierwszych Igrzyskach Olimpijskich, podczas „Olimpiady sportów śmiesznych – wodnych”. Uczestnicy spotkają się z takimi dyscyplinami sportu jak: woda życia, przeciąganie liny, wodne wyzwanie inżyniera, hydraulik i wiele innych niespotykanych wcześniej wyzwań sportowych.

Pozostali uzupełnią swoje umiejętności sportowe w trakcie zajęć ze sportów zespołowych. Podczas których młodzi sportowcy zmierzą się nie tylko z samym sobą, ale również z niespotykanymi zasadami gry i przyborami wykorzystanymi w trakcie rozgrywek np. „wielką piłką”, „koła bramki” itp.

Dzień drugi to także zajęcia inżynieryjne, w których trakcie zespoły będą przygotowywać własne jednostki pływające zdolne do transportu ludzi. Zostaną one przetestowane w boju w dniu następnym podczas sztafety (drużynowy bieg z przeszkodami I + drużynowa przeprawa wodna + drużynowy bieg z przeszkodami II). Jest to zadanie, w którym w fazie projektu i budowy może znacząco wpłynąć na wyniki drużynowego zwycięstwa.

Zaraz po kolacji na koniec dnia, abyśmy zdążyli przed ciszą nocną, spotkamy się całą kolonią i w zespołach ustalimy własne choreografie taneczne dla kolonijnej HAKI. Które w dniach następnych będziemy szlifować w czasie wolnym i w animacjach po kolacji. Tak, aby na koniec kolonii przed wyzwaniem „Przetrwanie w dziczy”, odtańczyć i dodać sobie odwagi!

Tak, zakończy się dzień drugi. 

Team Building - kolonie ninja kids

Wtorek 27.06.2023 - “Team building”

W trzecim dniu kolonii zaczniemy odczuwać troszkę zmęczenie, dlatego na ten dzień zaplanowaliśmy tylko jedną animację związaną z podwyższoną intensywnością.

Dzień rozpoczniemy od znanego już uczestnikom porannego rozruchu, tym razem pozostawiając kolonistom do wyboru dwie poranne aktywności. Będzie można wziąć udział w porannym pluskaniu się w jeziorze lub uczestniczyć w zajęciach z Pilates w wersji Ninja Kids.

Następnie udamy się na śniadanie, aby zaraz po nim przygotować się do kontroli czystości w swoich pokojach, tak to w tym dniu wychowawcy dokładnie niczym w teście “białej rękawiczki” sprawdzą czystość w pokojach, tak aby wypoczynek w czasie wolny by był przyjemniejszy i dostarczył nam więcej energii na resztę dni.

Jedną z animacji w bloku przy obiadowym będzie dokończenie prac nad swoimi jednostkami pływającymi, tutaj cała kolonia wspólnie spędza ze sobą czas. W trakcie dopracowywania swoich projektów będzie można jeszcze bardziej zintegrować się z kolegami i koleżankami, wymienić pomysłami i przetestować swoją jednostkę pływającą.

Kiedy nasze jednostki pływające będą dopracowane do perfekcji, z pomocą wychowawców koloniści dobiorą się w zespoły i zdecydują jaką formę zabawy dla siebie wybiorą na resztę czasu przed obiadem. Do wyboru będzie możliwość wybrać się nad wodę w celu poprawy swoich umiejętności pływackich lub wziąć udział w zabawie w ratowników wodnych. Będzie można wziąć udziału w grach zespołowych na boisku albo na spokojnie zagrać w gry planszowe pod chmurką. Do dyspozycji kolonistów będzie, także klasyczna guma do skakania i twister.

Po obiedzie tak jak w dniach wcześniejszych będzie można skorzystać z godziny dostępu do telefonów lub jeżeli ktoś nie będzie odczuwał takiej potrzeby, będzie mógł wybrać się pod opieką wychowawcy do sklepiku znajdującego się w ośrodku.

Dzień rozpoczął się dość spokojnie dlatego, iż po obiedzie odbędzie się wielki wyścig w “Team Aquatlon Ninja Kids”, w którego skład będzie wchodził bieg z przeszkodami + wyścig jednostek pływających + bieg z przeszkodami. Po zawodach nastąpi podsumowanie półmetku kolonii, nagrodzenie wszystkich uczestników oraz zamknięcie “Olimpiady sportów śmiesznych”.

Zapewne cały blok doprowadzi nas to upragnionej kolacji, po której kolonią wybierzemy się do „Kina z gwiazdami” na seans filmowy z popcornem i zdrowymi napojami.

Po seansie całą kolonią wybierzemy się na nocny spacer po ośrodku, aby ostatecznie zakończyć go wieczornym apelem, po którym udamy się na spoczynek. Dobra wiadomość, dłużej pośpimy, ponieważ w dniu następnym nie będzie porannej pobudki na rozruch.

Zdrowy Dzień - kolonie ninja kids

Środa 28.06.2023 - "Zdrowy dzień"

Środa dzień czwarty naszych kolonii. Trochę już się znamy i trochę już razem przeszliśmy. W tym dniu spotykamy się z naszymi ekspertami od zdrowego stylu życia. Początek dnia to tradycyjnie poranny rozruch we wodzie, dzięki czemu obudzimy się przed śniadaniem.

Po śniadaniu przenosimy się do dawnych czasów, w których to ludzie trudnili się zbieractwem żywności, szanując to, co podaruje nam matka natura. Poznamy rośliny, które w naszych lasach rosną i można je jeść. Sprawdzimy okoliczne lasy i znajdujące się w nich krzewy. Sprawdzimy, jak obrodziły w tym roku.

W tym dniu spotykamy się z animacjami z zakresu zdrowego żywienia, rozwijając pozytywne nawyki żywieniowe. Będą to mocno praktyczne zajęcia. Podwiniemy rękawy, weźmiemy obieraczki i nożyki w dłoń i wspólne przygotujemy zdrowe przekąski. W planach jest, także wieczorna uczta z biesiadą przy świetle ogniska i blasku księżyca. Zjemy pyszną miskę zupy, która doda nam sił na resztę tanecznego wieczoru.

Na nasze zdrowie ma wpływ wiele czynników i aby jeden z obniżających jego stan, zadbać o odpowiedni poziom codziennej aktywności fizycznej, dlatego przewidziany jest blok zajęć sportowych.

To wszystko przed obiadem, po obiedzie chętne osoby będą mogły pobrać swój telefon komórkowy i skorzystać z godziny jego użytkowania. Oczywiście będzie można zająć się innymi formami rozrywki o niższym poziomie intensywności.

Zdrowie to także przeciwdziałanie chorobie i posiadanie umiejętności zachowania się w sytuacjach kryzysowych oraz w takich, w których możemy udzielić pomocy innym.

Koloniści wezmą udział w scenkach, w których nauczą i utrwalą zasady udzielania pierwszej pomocy. Poznają zasady użytkowania Defibrylatora AED oraz spotkają się z małą “ANIĄ”.

W tym dniu wybraliśmy się już raz do lasu, aby zebrać co nieco darów z okolicznych krzewów. Ta wyprawa zbliżyła nas do natury i pozwoliła rozeznać się dodatkowo w terenie. Posiadając już wiedzę, gdzie możemy wybudować prowizoryczne schronienie, udamy się do lasu budować szałasy. Cześć z kolonistów spotkała się już z tym zadaniem na innych naszych imprezach wypoczynkowych, jednak te osoby spotkają się z zadaniem specjalnym, tak aby zwiększyły swoją wiedzę i umiejętności.

Dzień wypełniony co do minuty to lubimy najbardziej. Kiedy przyjdzie czas na kolację, będziemy gotowi sprostać temu wyzwaniu. Kolacja to rodzaj pewnego przejścia w tryb wieczornych zadań. Po kolacji czeka nas zapowiadana wcześniej biesiada przy świetle ogniska i świetle księżyca.

W trakcie biesiady zjemy drugą kolację w postaci pożywnej zupy, którą sami w wielkim kotle przyrządzimy.

Biesiadowanie to nie tylko spożywanie posiłków, ale także śpiew i tańce. Od tańczymy nasz taniec “HAKI” oraz sprawdzimy stan swoich umiejętności w tańcu nowoczesnym w rytm muzyki radiowej. Stworzymy klimat mini festiwalu muzycznego. Rozpoczniemy w malowniczej scenerii jeziora i zachodzącego w oddali słońca, kończąc o zmroku.

A przed spaniem, tradycyjne odprawa i toaleta wieczorna.

Rambo - kolonie ninja kids

Czwartek 29.06.2023 - J. Rambo

Zbliżając się do końca naszej przygody, koniecznie jest opisać dzień czwarty. W tym dniu koloniści spotkają się z dobrze nam znany Rambo. John Rambo to wyspecjalizowany w sztuce przetrwania i taktyce leśnej bohater serii filmów akcji.

Tuż przed śniadaniem podczas rozruchu koloniści spotkają się z bezwzględnością płynącą z przeszkolenia wojskowego Rambo. To będzie zupełnie inny rozruch. Dyscyplina, wojskowe ćwiczenia i hartowanie zarówno ciała i ducha.

Śniadanie na pewno będzie smakowało.

Po śniadaniu czas na pierwszy blok zajęć. W ich trakcie cała kolonia weźmie udział w apelu. Apel poprowadzi nasz dzisiejszy generał. Krótka musztra, kilkanaście minut ćwiczeń na pewno wprowadzi nas w przygodowy nastrój. Następnie elementy taktyki zielonej oraz podział na zespoły i rozdysponowanie rozkazów do wykonania.

Rambo nie będzie przypisany do jednej grupy, będzie obserwował całą kolonię. Podczas zadania nada odpowiednie rangi swoim pomocnikom (wychowawcą), nadając im stopnie wojskowe i to już w ich kwestii będzie wykonanie zadania, a to czy zostanie zaliczone, pozostanie do rozstrzygnięcia samemu Rambo. John będzie wszędzie, jego zadaniem będzie pomoc, ale także wyciąganie konsekwencji z ewentualnej niesubordynacji w zespołach. Składanie raportu z przebiegu prac wykaże, czy wszystko idzie zgodnie z założeniami. Możliwe, że kolonistom nie przypadnie to do gustu. To w tym dniu ekipy nauczą się podstaw tworzenia ognia, jedzenia w warunkach surwiwalu oraz podstaw bushcraftu.

Na obiad pójdziemy zmotywowani i chętni dalszych przygód, posiadający już wiedzę i umiejętności przydatne w całym życiu. Po obiedzie nastąpi dalszy ciąg nieprzewidywalnych przez kolonistów zadań.

John przygotował wiele scenariuszy do wykonania i tylko praca zespołowa pomoże je zrealizować. Poziom trudności rośnie. To na pewno nie wpłynie na pozytywne relacji koloniści a John Rambo. Konfrontacja jest nieunikniona, napięcie odczuwalne jest w powietrzu, przez wszystkich.

Kolacja będzie kluczowym posiłkiem tego dnia, musimy wyeliminować uczucie głodu, po to, aby ostatecznie zwyciężyć.

Dzień zakończy się późno…

Kolonie Letnie Ninja Kids - noc w hamaku

Piątek 30.06.2023 - Noc w hamaku

Ten dzień to esencja całej kolonii i wyzwanie dla uczestników. Tydzień był bardzo emocjonujący i wymagał od uczestników często wydatkowania ogromnych pokładów energii. Nadszedł czas na najcięższą próbę dla każdego z nas, dotyczy to zarówno kolonistów, jak i kadry pedagogicznej.

Przed śniadaniem tradycyjnie, czeka nas ożywiająca aktywność fizyczna, wybudzająca nas ze snu. Jeszcze przed śniadaniem zostaną omówione wszystkie zagadnienia planu dnia, jeżeli o czymś zapomnimy, może okazać się, że zaśniemy w niekompletnym posłaniu.

Po śniadaniu bierzemy się do wspólnej pracy. Rozpoczniemy od znalezienia odpowiedniego miejsca, do rozbicia obozowiska. Miejsce musi być, bezpieczne i dobrane w taki sposób, abyśmy mieli odpowiednią ilość opału oraz musi spełniać wymogi bezpieczeństwa podczas nocy pod gwieździstym niebem. We wszystkim pomogą nam wychowawcy, John oraz koloniści, posiadający wiedzę i umiejętność z lat ubiegłych.

Po ustaleniu dogodnej lokalizacji rozdysponowane zostaną pakiety kolonisty. Zawierać będą potrzebne rzeczy do realizacji zadania. Będzie sporo pracy, zaangażowanie wszystkich będzie kluczowe w realizacji postawionych celów indywidualnie i grupowo. Na koniec odpowiednio oznaczymy nasz obóz.

Po obiedzie, w zależności od postępu prac, będzie czas na sjestę i kontakt z bliskimi. Następnie spakujemy wszystkie najpotrzebniejsze rzeczy do przygotowania swoich miejsc do nocowania oraz wykonania próby generalnej. Będzie to czas na ostatnie poprawki i zorganizowanie opału na całonocne ognisko.

Oprócz pysznej kolacji, tego dnia przyrządzimy tradycyjny posiłek obozowy z ognia. Czeka nas wspólne pieczenie kiełbasek i zabawy przy ognisku. Na sam koniec nocna kąpiel w jeziorze o blasku latarek i światła chemicznego oraz obchód po terenie ośrodka.

Następnie szybki prysznic, mycie zębów i do spania.

Ten wieczór na długo zapadnie w głowach naszych kolonistów. Spanie na łonie natury do tego w bezpiecznych warunkach jest niedostępnym dla każdego komfortem. Jest to świetny sprawdzian naszych umiejętności i poznanie naszych słabszych stron, wspólna walka z nimi. Dzieci dzięki temu poznają, że spanie na dworze, nad jeziorem, na powietrzu to nie tylko świetna zabawa, ale także bardzo zdrowa czynność i przydatna umiejętność.

Przede wszystkim, jest to wspomnienie na całe życie!

Kolonie letnie Ninja Kids - the end

Sobota 01.07.2023 - The end

Ostatni dzień kolonii opisuje się chyba najtrudniej. Wiele razem przeszliśmy i jest to czas rozstań. Liczymy jednak, że zbudowane przyjaźnie pozostaną na dłużej z naszymi Ninja Kids, bo to jeden z celów naszej kolonii.

W tym dniu mamy już tylko kilka istotnych zadań do zrealizowania. Zaczynamy od przed śniadaniowego posprzątania naszego obozowiska i to w ramach rozruchu. Potem idziemy na śniadanie.

Po śniadaniu wracamy do obozu i zbieramy wszystkie rzeczy, które potrzebowaliśmy w trakcie nocowania, musimy się uwijać, rodzice już pewnie powoli zbierają się do wyjazdu.

Ostatnim elementem naszej przygody jest pakowanie swoich rzeczy oraz posprzątanie pokoi i wzięcie udziału w uroczystym zakończeniu naszego wypoczynku.

Po tym wszystkim liczymy, że będzie jeszcze chwila czasu, aby powspominać każdy dzień i w radosnych nastrojach poczekać na rodziców odbierających nas z kolonii.

Opinie Rodziców

Kolonie Ninja Kids: dlaczego, dla kogo i co to?

Pracując z drużyną Ninja zdecydowaliśmy się przygotować kolonie letnie naszpikowane przygodami dla dzieci i młodzieży. Chcemy, aby dzieci były zdrowe i sprawne fizycznie. Realizując pomysł wspólnego wyjazdu na łono natury, będziemy mogli przekazać im jak piękna jest aktywność fizyczna oraz kontakt z przyrodą. Przez okres ich trwania, uczestnicy oderwą się od swoich komputerów, a my realizując naszą misję „odciągania uwagi od komputera” wprowadzimy ich w świat realnego „minecraft-a”. 

Obecność na koloniach Ninja, to nie kolejna atrakcja! Obecność to mocny impuls
do rozpalenia szczerej miłości do aktywności. Wyobraź sobie, że Twoje dziecko ze szczerą chęcią i pełną świadomością pali dodatkowe 350 kcal każdego dnia przez 80 kolejnych lat, tylko i wyłącznie dlatego, że rozpaliło w sobie rządzę sportowej przygody! Uważaj! To jest najlepsze! Robi to NIE-ŚWIADOMIE! Ta nieświadomość potrafi w ciągu 80-letniego życia spalić ponad 10 Milionów kcal (około 30 tysięcy pączków). PS: Ta wartość została wyliczona!

Ile warta jest gwarancja zjedzenia 30 tysięcy pączków bez konsekwencji? 

Wróćmy do rzeczywistości! Przyznasz, że aktywność fizyczna bez konieczności zmuszania się do niej przydałaby się każdemu z nas. Prawda? Na koloniach Ninja podejmujemy się wyzwania, aby do tego marzenia przybliżyć Twoje dziecko! 

Czym charakteryzuje się Ninja na koloniach?

Ninja ma 8-13 lat, końskie zdrowie (zero przeciwwskazań lekarskich do uprawiania sportu) oraz przejawia pozytywne nastawienie do przygód. 

Na koloniach wykonamy 5 misji naszpikowanych przygodami. Pokonamy ponad 100 000 kroków. Sprawdzimy wytrzymałość, odporność na błoto, pokażemy sposoby na przetrwanie w lesie, nauczymy sztuki kamuflażu, metod zwiększania siły i sprytu, zmierzymy się niemalże z każdym żywiołem oraz rozbawimy godzinami gier i zabaw, które czekają nas w trakcie Kolonii Ninja! 

Jeśli jeszcze się zastanawiasz czy warto, to leć do kuchni po kawę lub herbatę. Mamy dla Ciebie jeszcze kilka „pozytywnych Ninja-Info-Bomb”, których efekt poczujesz jeszcze lepiej, 
w pełnym relaksie przy zapachu swojego ulubionego napoju. A po przeczytaniu wyobraź sobie jak Twoje dziecko podziękuje Ci, za tak niepowtarzalne wakacje, które z nami spędzi. 

Dlaczego Kolonie Ninja Kids, a nie inne?

Decyzja o wyjeździe Twojego dziecka na kolonie Ninja Kids to bardzo ważna decyzja. Będąc na tej stronie dokładnie zapoznaj się ze spisem treści, naszą ofertą i gdy tylko poczujesz niedosyt, napisz do nas za pomocą formularza. 

Jesteśmy „swojscy chłopacy”, uwielbiamy to co robimy i jeśli tylko zależy Ci na sportowym rozwoju dziecka, dogadamy się bez problemu! Życzymy dużo satysfakcji z dobrze podjętej decyzji odnośnie naszych kolonii. Ze swojej strony oferujemy wysokie kompetencje potwierdzone setkami rekomendacji i potężne zaangażowanie, którego źródłem jest pasja do tego co robimy. Daj się poznać i zostań Ninja! Nie pożałujesz!

Dlaczego warto wybrać nas?

 • jesteśmy wpisani do „Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki i Przedsiębiorców Ułatwiających Nabywanie Powiązanych Usług Turystycznych”
 • Mamy certyfikat Gwarancji Turystycznej,
 • Każdy z uczestników jest ubezpieczony od następstw nieszczęśliwych wypadków,
 • Kolonie organizujemy tylko w ośrodkach spełniających wszystkie wymogi sanitarno-epidemiologiczne,
 • Noclegi są schludne, zadbane i pozwalające szybko zregenerować siły,
 • Kadra kierownicza i wychowawcza jest przeszkolona zgodnie z wymogami ustawodawcy,
 • Oprócz kadry zdrowie uczestników zabezpiecza dedykowany ratownik medyczny, oraz ratownicy wodni,
 • Kadra jest przeszkolona z pierwszej pomocy przedmedycznej oraz wyposażona w apteczki,
 • Na jednego wychowawcę przypada maksymalnie 15 dzieci,
 • Jesteśmy zabezpieczeni atrakcyjnym planem awaryjnym wypoczynkowo-wychowawczym na wypadek niepogody,
 • Mamy wieloletnie doświadczenie w zakresie pracy z dziećmi (pracujemy zawodowo cały rok),
 • Każdy członek kadry posiada wykształcenie wyższe (AWFiS oraz inż. MiBM na PG), wysoką kulturę osobistą, schludny wygląd, pozytywne podejście do życia, chęć edukacji młodzieży oraz kreatywność na wyróżniającym się poziomie,
 • Każdy z uczestników szkoli się obszernie, dzięki czemu mamy wiedzę specjalistyczną z zakresu psychologii, dietetyki, ratownictwa, przygotowania motorycznego, fizjologii wysiłku fizycznego, obsługi sprzętów motorowodnych, zarządzania, profesjonalnego używania języka korzyści.
 • Prosty regulamin, który uzupełnia wszelkie zabezpieczenia, które poczyniliśmy, w kwestii zabezpieczenia Twojego najcenniejszego skarbu. 

Termin kolonii Ninja Kids

Termin: 25.06.2023r. – 01.07.2023r. (przywozisz dziecko w niedzielę przed południem i odbierasz w następną sobotę również przed południem)

– dzieci przywozimy w niedzielę między 10:00 a 12:00 do Mauszu,
– dzieci odbieramy w sobotę między 9:00 a 11:00 z Mauszu,
Sprawdź Ośrodek Mausz

Co zawiera cena

 • realizację programu kolonii Ninja Kids,
 • pełne wyżywienie (3 posiłki + przekąski),
 • 6 noclegów w domkach z łazienką,
 • wodę mineralną,
 • ubezpieczenie NNW,
 • kadrę trenerów Ninja- to największa wartość tych kolonii,
 • wyposażenie: tarp, hamak z moskitierą, opaska na głowę Ninja Kids, krzesiwo,
 • atrakcje: wodne, gry zespołowe, ognisko, spanie w hamaku, pierwsza pomoc przedmedyczna, podchody, survival
 • inne: na naszych koloniach dzieci otrzymują bardzo dużo różnych gadżetów niezbędnych do ukończenia scenariuszy opisanych poniżej.
 • nagrody i pamiątki,

Cena Kolonii Ninja Kids

Cennik dla stałych klientów:*

Cena: 2490 zł/dziecko

*aby być należeć do grona stałych klientów należy spełnić przynajmniej jeden z warunków: być uczestnikiem poprzednich edycji kolonii lub półkolonii; posiadać aktywny karnet semestralny lub roczny; być aktywnym członkiem Ninja Kids co najmniej przez 6 miesięcy.

Cennik dla nowych klientów:

Cena: 2690 zł/dziecko

Zaliczka

Zaliczkę zapłacisz po uzupełnieniu formularza zgłoszeniowego

Wojownik Ninja żyje według zasad

Każdy uczestnik pozna „Etos Ninja” (kodeks). Dzięki któremu będzie mu łatwiej stawiać czoło sportowym wyzwaniom, współpracować z trenerem oraz grupą.
Nasze zasady idealnie sprawdzają się w życiu. Jesteśmy przekonani, że są gwarancją sukcesu w niemalże każdej dziedzinie życia! 

Trener Adam i Trener Jacek w Teatrze Leśnym

Trenerzy Ninja z pasją

Wychowaliśmy się w dwóch różnych miejscach Polski, w dwóch różniących się od siebie rzeczywistościach. Połączyła nas obsesja motywowania siebie i innych do stawania się sprawniejszym, silniejszym i bardziej pewnym siebie. Głównym naszym celem jest propagowanie aktywności fizycznej wśród najmłodszych. Nie ma przeszkody, której byśmy nie stawili czoła, rozumiemy i rozwiązujemy problemy rodziców XXI wieku. Odrywamy od komputera ich pociechy, ukazując im świat, który JESZCZE istnieje i jest na wyciągnięcie ręki.  To świat sportu i przygody. Świat nieustannego samodoskonalenia się!
Jacek Czeczot i Adam Zagórski. Z naszym podejściem jesteś krok przed innymi. Jesteś krok bliżej upragnionego sukcesu. Jesteś o krok dalej od przeciętności. 

Co najcenniejszego zyskujesz?

Czas dla siebie! Jest masa badań, że ludzie, którzy odpoczywają są bardziej kreatywni, pogodni i efektywni w życiu. Bez wątpienia więcej pogody ducha i wewnętrznego spokoju u rodziców, dziecku nie zaszkodzi. Odeślij swoje dziecko na przygodę życia, a Ty nie planuj remontu, ani nadganiania zaległości.
Zrób wszystko, by wypracować sobie tydzień wakacji.  Dzięki tej rekomendacji, odzyskasz moc, o której być może już nie pamiętasz lub nie zdajesz sobie sprawy, że w Tobie wciąż drzemie! 

Jak się przygotować na Kolonie Ninja Kids?

Przygotowaliśmy listę w PDFie do pobrania, aby wydrukować sobie i szybko się przygotować z check-listą.

Naprawdę zależy nam na ułatwianiu życia, więc skorzystaj z tej listy i przygotuj swoje dziecko perfekcyjnie! 
Lista rzeczy na kolonię

Trener Jacek

Wykształcenie: Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku studia magisterskie wychowania fizycznego specjalizacja – nauczyciel wychowania-fizycznego, licencjat specjalizacja – nauczycielska z gimnastyką korekcyjną, Trener w projekcie „Aktywuj się w Gdańsku”, Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, kurs Basic Life Support/Tactical Combat Casualty Care (medycyna pola walki), Ratownik Wodny MSW, sternik motorowodny, instruktor Nordic Walking. Ukończył kurs wychowawcy kolonijnego. 

Doświadczenie: praca z dziećmi i młodzieżą od 2010 roku (animacje i organizacja czasu wolnego), trener i współwłaściciel sportplay.pl- treningi sportowe dla dzieci i dorosłych w terenie i online, trener Ninja Kids, trener biegania i wioślarstwa, nauczyciel Wychowania Fizycznego- SP nr 85 w Gdańsku, animator Ninja Kids Academy w przedszkolu oraz szkole Montessori w Gdańsku, współorganizator imprez sportowych: Run Beach Morning, RunCamp, zawodów wioślarskich w Bydgoszczy, złota rączka.

Misja: Zmiana trendu rosnącej otyłości na świecie poprzez propagowanie zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży za pomocą wszelkich technologicznych narzędzi, docierając do 5 milionów dzieci. 

Co Jacek wniesie dla uczestników Kolonii Ninja?

Jestem uzależniony od aktywności fizycznej od dziecka. Dzięki temu co doświadczyłem mogę podzielić się nie tylko dobrą energią, która bije ode mnie, ale również konkretnymi umiejętnościami z zakresu pierwszej pomocy, ratownictwa wodnego, wysiłku fizycznego oraz zdrowego stylu życia, survivalu, bushcraftu, majsterkowania. Jestem przekonany, że dzieciaki po zajęciach ze mną wrócą do domu szczęśliwe i pełne energii do dalszego działania, zyskując wiele nowych umiejętności. 

Trener Adam

Wykształcenie: Inż. Mechaniki i Budowy Maszyn na Politechnice Gdańskiej spec. technologia maszyn i materiałów konstrukcyjnych, Akademia Dietetyki poziom zaawansowany, 3 poziom Dietetyka i Suplementacja- Jakub Mauricz, Psychologia Osiągnięć- Mateusz Grzesiak, Art of Dreaming- Michał Wawrzyniak. Ukończył kurs wychowawcy kolonijnego. 

Doświadczenie: Twórca i współtwórca projektów: Run Beach Morning, 3City Runs, trener Spartana, RunCamp, doradca żywieniowy, trener na siłowni, influencer o tematyce inspiracyjnej, współtwórca oraz inicjator treningów dla dzieci na dworze Ninja Kids, Spartan Kids Manager, filantrop i przedsiębiorca w Sportplay sp. z o.o., animator Ninja Kids Academy w przedszkolu i szkole Montessori, 

Misja: Udowodnię każdej polskiej rodzinie (ok. 15 milionów gospodarstw domowych), że systematyczna aktywność fizyczna to gwarancja osiągnięcia szczęścia w życiu.

Co Adam wniesie dla uczestników Kolonii Ninja?

Mam w sobie bardzo dużą umiejętność pozytywnego interpretowania wysiłku fizycznego, co pozwala pogodzić się z myślą, że duży sukces wymaga dużo, ciężkiej pracy. Im wcześniej człowiek pogodzi się z tym stanem rzeczy, tym szybciej zacznie pracować mimo bólu, rozczarowań i braku motywacji; a im wcześniej zacznie, tym szybciej odniesie ponadprzeciętny sukces w życiu. Rzeczy proste zrobi osoba przeciętna, rzeczy trudne zrobi osoba ponadprzeciętna. Jeśli nauczymy dziecko robić trudne rzeczy, to jedyne co pozostanie, to nauczyć je cenić się ponadprzeciętnie i szanować przy tym innych. Aktywność fizyczna, którą im pokażę to idealna symulacja niemalże każdej sytuacji w życiu.

Mam więcej pytań

Świetnie! Kto pyta nie – nie błądzi! Zostaw nam kontakt do siebie, a udzielimy Ci niezbędnych informacji.

Newsletter

Dowiedz się dlaczego warto i otrzymuj wartościowe maile

Za chwilę będziesz w Ninja Kids

Dziękujemy za zapis! Zachęcamy, aby dołączyć bezpłatnie. Wejście znajdziesz tutaj: zajęcia sportowe dla dzieci

Kogo zapisujemy?

Jacek Czeczot z całą pewnością zamyka listę na pierwsze bezpłatne zajęcia Ninja Kids

13 razy!

Ale to żaden pech!

Wiemy jak unikać pecha robiąc odpowiednie rzeczy! Zapisując się poniżej otrzymasz 7 tajemnic, dzięki którym nie przytyjesz. A jeśli tak się stanie, to jest to szczęście, a nie pech! Pobierz i sprawdź za darmo!