Gdańsk Chełm

<< pozostałe lokalizacje
Gdańsk Chełm >> sprawdź punkt zbiórki na mapie google.
Zajęcia na chełmie prowadzimy w: Środy i Piątki

W tym miejscu znajdziesz informacje na temat charakterystyki zajęć Ninja Kids prowadzonych w Jarze Wilanowskim oraz mnóstwo informacji o samym miejscu. Między innymi dowiesz się, gdzie zaparkować auto. Gdańsk Chełm, to miejsce, gdzie można się odprężyć, ale również załatwić wiele swoich spraw z uwagi na dobrze rozwiniętą infrastrukturę usługową. 

Nie jeden rodzic zostawia nam swoje dziecko i idzie w tym czasie realizować swoje pasje lub interesy. Wykorzystaj nasze zajęcia, aby znaleźć trochę czasu dla siebie.

Gdańsk Chełm - Jar Wilanowski - Zbiornik retencyjny Madalińskiego

Wybraliśmy tę lokalizację, aby być blisko rodziców mieszkających w domkach wielorodzinnych w dzielnicy Gdańsk Chełm. Okazało się, że w ich pobliżu jest fantastyczne miejsce do prowadzenia zajęć o charakterze ogólnorozwojowym.

Gdańsk Chełm - Jar Wilanowski

Spotykamy się zawsze przy samym zbiorniku retencyjnym Madalińskiego. Wbijamy wielką żółtą flagę, aby łatwo było nas znaleźć. Dzieci przed zajęciami mają dodatkową animację, bo bardzo lubią nam pomagać rozkładać tę flagę.

W dzielnicy Gdańsk Chełm prowadzimy zajęcia 2 razy w tygodniu. Są to środa oraz piątek.

Aby być na bieżąco, sprawdź >> grafik.

Co robimy na zajęciach dla dzieci w dzielnicy Gdańsk Chełm?

Zajęcia pozaszkolne dla dzieci muszą bawić i na tym moglibyśmy skończyć. Rozwijając jednak myśl, Gdańsk Chełm, a dokładnie Jar Wilanowski daje nieograniczone możliwości. Nasze zajęcia składają się z czterech części:

  1. Rozgrzewka,
  2. Część właściwa zajęć Ninja Kids,
  3. Rozluźnienie,
  4. Drużynowy okrzyk zwycięstwa „raz, dwa, trzy… Ninja Kids!”

W skład części właściwej wchodzą elementy parkour, freeruning, gier i zabaw, akrobatyki, kalisteniki ocr czyli ekstremalnych biegów przeszkodowych oraz ćwiczeń sprawnościowych, koordynacyjnych i kondycyjnych. Charakter zajęć jest ogólnorozwojowy.

Jar Wilanowski w swojej infrastrukturze ma mnóstwo boisk, siłowni pod chmurką, stołów, górek, lin i torów przeszkodowych. Nakładając na to wiedzę i kreatywność trenera, robimy zajęcia, które nigdy nie wyglądają tak samo w oczach dziecka. Pilnujemy tylko wzorców ruchowych i intensywności treningowej, a gdy trzeba to opatrujemy zadrapania. Dzięki temu dzieci utrzymują motywację na długie lata. Dodatkowym atutem zajęć jest to, że odbywają się na świeżym powietrzu. Odporność, percepcja, umiejętność radzenia sobie w dyskomforcie, to tylko nieliczne cechy, które rozwija u dzieci taki styl zajęć sportowych.

Sprawdź dlaczego Ninja Kids, to zajęcia, które warto wybrać.

Interesujące informacje o lokalizacji: Gdańsk Chełm - Jar Wilanowski

Gdańsk Chełm to rozbudowana dzielnica, ma swoją historię, a sam Jar Wilanowski piękną scenerię. Poniżej przedstawiamy garść wartościowych informacji, które może pomóc zaplanować lepiej podróż do Jaru.

Parkingi

W okolicy należy spodziewać się osiedli, na których zawsze można znaleźć jakieś miejsce parkingowe. Przykładowe ulice, na których można znaleźć miejsce parkingowe to: Antoniego Madalińskiego, Łańcucka, prof. Kazimierza Kopeckiego, prof. Stanisława Szpora, Bernarda Milskiego, Profesora Romualda Cebertowicza.

Po zaparkowaniu auta należy dojść do miejsca zbiórki.

Atrakcje turystyczne w Jarze Wilanowskim

Jar Wilanowski umiejscowiony między osiedlami w dzielnicy Gdańsk Chełm ma bardzo rozbudowaną infrastrukturę pod względem aktywności fizycznej, rekreacji, wypoczynku oraz miejsc dla piesków. Na miejscu spotkamy Zbiornik Retencyjny Madalińskiego, Siłownię i plac zabaw dla dzieci, plac do gry w mini-golfa, Plac zabaw z tyrolką, siłownię pod chmurką, oraz amfiteatr. Oprócz tego znajdziemy tam dwa boiska, altanki do wypoczynku, tory przeszkód w zagrodzie dla piesków oraz mnóstwo ławeczek, które służą do wypoczynku na świeżym powietrzu. Warto odwiedzić to miejsce jeśli zależy nam na tym, aby się wyciszyć w cieszącym oko miejscu.

Prowadzimy zajęcia w Jarze Wilanowskim, ponieważ infrastruktura jest wręcz stworzona do tego typu aktywności jaką są ogólnorozwojowe treningi Ninja Kids.

Bezpieczeństwo w Jarze Wilanowskim

Jar Wilanowski z uwagi na przystosowane wejście, jest dostępny nawet dla osób niepełnosprawnych. Szerokie ścieżki i dosyć dobra komunikacja pozwala na szybkie i bezpieczne wejście i wyjście z Jaru. Sam staw jest ogrodzony, a wokół niego zawsze krążą lokalni mieszkańcy. Z tej przyczyny, nawet gdyby komuś stała się krzywda, to od razu ktoś może bez problemu wezwać pomoc lub samemu tej pomocy udzieli. Co więcej – teren sprawia wrażenie zamkniętego, lecz od stron ulicy Madalińskiego w razie wypadku lub sytuacji zagrażającej życiu, mogą bez problemu dotrzeć służby medyczne w dowolne miejsce parku.

Jest jednak kilka aspektów, na które należy zwrócić szczególną uwagę. Warto żyć w zgodzie z pieskami, bo mnóstwo właścicieli pozwala wybiegać się swoim pupilom. Dodatkowo nie zawsze są posprzątane odchody zwierzątkach, więc czasami spacer kończy się wdepnięciem w psią kupę. To na co jeszcze warto zwrócić uwagę, to dziki, które mogą przebywać w okolicy. Ostatni element to rowerzyści, rolkarze, biegacze i różne grupy treningowe takie jak my. Wszystko jednak działa jak jeden wielki sprawny organizm i jeśli tylko potrafimy cieszyć się życiem w lokalnym społeczeństwie, to jest to miejsce godne polecenia pod względem bezpieczeństwa.

Klimat Jaru Wilanowskiego

Jeśli pierwszy raz planujesz przyjazd na Chełm w Gdańsku, to sugerujemy zaparkować na ulicy Cebertowicza lub wysiąść z tramwaju na przystanku tramwajowym „Cieszyńskiego”. Sugerujemy to, aby poczuć efekt WOW, gdy dojdziesz do samego zbocza prowadzącego do Jaru Wilanowskiego. Z góry można zobaczyć dosłownie całą dolinę, w której będziemy za chwilę trenować.

Zobaczysz piękny staw, naszą flagę, siłownię pod chmurką i piękny widok aktywnie spędzających czas przechodniów. Na miejscu zobaczysz nie tylko rolkarzy, rowerzystów i biegaczy, ale również spacerujące lub odpoczywające starsze małżeństwa, dzieci grające w piłkę oraz mnóstwo piesków biegających za zabawkami, które rzucają im właściciele.

W tym miejscu panuje pogodny, aktywny klimat. Jest tam bardzo dobra energia. Bez znaczenia, czy mamy ochotę dołączyć do aktywnej społeczności, czy posiedzieć sobie w zaciszu, to każdy cel zrealizujemy bez żadnego problemu. Jeśli nie na Ninja Kids, to i tak warto wybrać się w to miejsce, aby spędzić czas z rodziną. Dobre miejsca dla ducha, psychiki i zdrowia. 

Dostępność

Dostępność tego miejsca jest bardzo dobra. Aktualnie są zrobione podjazdy dla osób niepełnosprawnych, więc praktycznie każdy może doświadczyć klimatu Jaru Wilanowskiego. Na dzielnicę Gdańsk Chełm łatwo dojechać zarówno autem jak i komunikacją miejską. Miejsca w Jarze Wilanowskim jest pod dostatkiem, dzięki czemu każdy turysta lub lokalny mieszkaniec zrealizuje swoje cele związane z aktywnością fizyczną oraz wypoczynkiem.

Jeśli jednak chodzi o nasze zajęcia dla dzieci, to już nie są one tak łatwo dostępne. Mamy mnóstwo doświadczenia, charakterystykę zajęć dla dzieci opieramy na wiedzy pozyskiwanej z trudno dostępnych kursów, szkoleń oraz książek i artykułów. Mamy ponadprzeciętne zdolności do syntezy wiedzy, oraz pracujemy od lat całymi dniami pochłonięci pasją. Takie podejście wyceniamy solidnie i dlatego nasze zajęcia nie należą do najtańszych. Nie mniej każdy rodzic decydujący się na współpracę z nami, ma pewność, że ma do czynienia z trenerami posiadającymi fachową wiedzę i żelazny kręgosłup moralny.

Nie od dziś wiadomo, że z kim przystajesz takim się stajesz. Jeśli tak samo jak my rozumiesz to powiedzenie, to w wyborach pieniądze przestają się liczyć. Zachęcamy do sprawdzenia opcji dołączenia w zakładce cennik.

 

Wygoda i udogodnienia

Gdańsk Chełm to miejsce z bardzo dobrze rozwiniętą infrastrukturą transportu publicznego. Łatwo dostać się w to miejsce i bardzo szybko można dotrzeć do Gdańska Głównego. W samym Jarze Wilanowskim jest mnóstwo ławek do siedzenia oraz altanek, które mogą być dobrym miejscem na chwilę odpoczynku.

Bez wątpienia minusem jest to, że niegdyś wyrzucano tam sterty śmieci i jeszcze nie zostało to dobrze uprzątnięte. Z tej przyczyny są takie miejsca, które mogą powodować lekki wstręt, ale powoli na ten temat rozmawiamy i przy dobrych kontaktach z Miastem Gdańsk, powinno udać się nam zorganizowanie akcji sprzątania tego miejsca. Będziemy wdzięczni za podbijanie tematu do znajomych.

Drugim takim mniej miłym aspektem jest młodzież, która bardzo często nie sprząta po sobie i zostawia szkło w altankach. W tej kwestii prosimy, aby uczulać na porządek swoje wnuki, dzieci, lub dzieci przyjaciół, abyśmy wspólnie dbali o to miejsce.

Jest jeszcze trzeci aspekt, który też nie należy do najmilszych – niestety ale wszyscy właściciele nie sprzątają po swoich pupilach. My nie mamy autorytetu, aby zwrócić im uwagę, lecz inni odpowiedzialni właściciele piesków, którzy często wpadają do jednego worka z tymi co nie sprzątają, mogą im solidnie zwracać uwagę, bo ich autorytet jest znacznie wyższy.

Tak poza tym Jar Wilanowski na Chełmie jest wspaniałym miejscem do aktywnego jak i pasywnego wypoczynku. 

Kultura i sztuka

Tak jak już wyżej opisywaliśmy, Gdańsk Chełm, a precyzyjnie pisząc Jar Wilanowski posiada wbudowaną kulturę aktywności. Na przestrzeni pór roku jego klimat się bardzo zmienia. Samo miejsce wygląda równie pięknie w nocy, z uwagi na dobrze oświetlone okolice zbiornika retencyjnego oraz boiska. Patrząc okiem artysty jest t miejsce, które mogłoby zainspirować niejednego entuzjastę fotografii do uchwycenia genialnych ujęć toczącego się aktywnego życia aktywnej społeczności.

Zarówno zbiornik retencyjny jak i amfiteatr nadają estetyki temu miejscu, co bardzo cieszy oko. Wraz z budzącą się wiosną, zaczynają zakwitać kwiaty, pąki na drzewach oraz zieleni się trawa. Jeśli jesteśmy entuzjastami sztuki jaką maluje nam matka natura, to z pewnością Jar Wilanowski może być dla nas ucztą dla duszy. 

Krajobraz i przyroda

W okolicy Jaru Wilanowskiego głównie rosną i są sadzone drzewa liściaste. Można spotkać również stare topole, które powoli dochodzą do kresu swego żywota. Wszystkie atrakcje turystyczne łączą kostkowane lub szutrowe ścieżki oraz w wielu miejscach płyty, schody i podjazdy. Większość krajobrazu stanowią trawniki, które zawsze są ładnie przystrzyżone. 

Cały Jar Wilanowski położony jest w dolinie, co sprawia, że możemy łatwo objąć wzrokiem cały krajobraz okolicy. W zdecydowanej większości przeważa tam natura, a w niektórych miejscach wręcz puszcza nietknięta przez człowieka. Nadaje to smaku, który warto spróbować. 

Nieopodal znajduje się również Kozacza Góra, na którą zachęcamy przejść spacerkiem podczas zajęć. Trasa tam i z powrotem nie powinna zająć dłużej niż godzinę, a można nacieszy oko panoramą Gdańska.

Koszty

W zależności od tego w jaki sposób lubimy spędzać czas, takie koszty poniesiemy. Dla fanów turystyki bezpłatnej w okolicy jest mnóstwo ścieżek do biegania, uprawiania aktywności fizycznej, a także ławek do siedzenia. Wystarczy więc zabrać ze sobą butelkę wody i świetnie można spędzić czas.

Jeśli chcemy zjeść obiad, wybrać się na kawę, lody lub do zlokalizowanego niedaleko Pasażu Chełmińskiego, to też nie ma potrzeby zabierania ze sobą więcej niż 50 zł na osobę. Podczas zajęć sportowych zachęcamy do zwiedzania okolicy i korzystania z usług lokalnych przedsiębiorców. Takie podejście zawsze pozwala się rozwijać lokalnemu rynkowi, co jest z pożytkiem dla nas wszystkich.

Lifestyle

Gdańsk Chełm z uwagi na dużą ilość młodych osiedli, zrzesza wielu młodych rodziców. Stąd można zauważyć tam bardzo dobrze rozwinięte życie rodzinne. Jest to miejsce nieco na uboczu Gdańska, więc czas biegnie również względnie wolno. To pozytywnie wpływa na zdrowie i pogodność tubylców.

W okolicy tętni życie zarówno w okolicach firm i sklepów usługowych jak i na osiedlach i w samym Jarze Wilanowskim. To piękne miejsce, w którym nie brakuje praktycznie niczego do komfortowego życia. dlatego zdecydowaliśmy się systematycznie prowadzić zajęcia dla dzieci w Gdańsku, właśnie obok zbiornika retencyjnego Madalińskiego będącego w centrum Jaru Wilanowskiego. 

Newsletter

Dowiedz się dlaczego warto i otrzymuj wartościowe maile

Za chwilę będziesz w Ninja Kids

Dziękujemy za zapis! Zachęcamy, aby dołączyć bezpłatnie. Wejście znajdziesz tutaj: zajęcia sportowe dla dzieci

Kogo zapisujemy?

Jacek Czeczot z całą pewnością zamyka listę na pierwsze bezpłatne zajęcia Ninja Kids

13 razy!

Ale to żaden pech!

Wiemy jak unikać pecha robiąc odpowiednie rzeczy! Zapisując się poniżej otrzymasz 7 tajemnic, dzięki którym nie przytyjesz. A jeśli tak się stanie, to jest to szczęście, a nie pech! Pobierz i sprawdź za darmo!