Gdańsk Osowa

<< pozostałe lokalizacje
Gdańsk Osowa >> sprawdź punkt zbiórki na mapie google.
Zajęcia na Osowej prowadzimy w: Poniedziałki i Czwartki

W tym miejscu znajdziesz informacje na temat charakterystyki zajęć Ninja Kids prowadzonych w Gdańsku Osowa w Parku Chirona, oraz mnóstwo informacji o samym miejscu. Między innymi dowiesz się, gdzie zaparkować auto. Gdańsk Osowa to miejsce, gdzie można się odprężyć, ale również załatwić wiele swoich spraw z uwagi na dobrze rozwiniętą infrastrukturę usługową.

Nie jeden rodzic zostawia nam swoje dziecko i idzie w tym czasie realizować swoje pasje lub interesy. Wykorzystaj nasze zajęcia, aby znaleźć trochę czasu dla siebie.

Gdańsk Osowa - Park Chirona

Wybraliśmy tę lokalizację, aby być blisko rodziców mieszkających w domkach wielorodzinnych w dzielnicy Gdańsk Osowa. W samym parku Chirona infrastruktura jest wręcz stworzona do efektywnego przeprowadzania zajęć sportowych dla dzieci przez cały rok.

Gdańsk Osowa - Park Chirona - punkt zbiórki

Spotykamy się przy siłowni pod chmurką w środku Parku Chirona. Wbijamy w ziemię wielką żółto-czarną flagę z napisem Ninja Kids, dlatego bardzo łatwo na nas trafić.

W dzielnicy Gdańsk Osowa prowadzimy zajęcia 2 razy w tygodniu. Są nimi Poniedziałek i Czwartek. 

Aby być na bieżąco, sprawdź >> grafik.

Co robimy na zajęciach dla dzieci w dzielnicy Gdańsk Osowa?

W Gdańsku Osowa, a konkretnie w Parku Chirona, organizujemy zajęcia pozaszkolne dla dzieci, które nie tylko bawią, ale także rozwijają ich umiejętności. Nasze zajęcia składają się z czterech części: rozgrzewki, części właściwej zajęć Ninja Kids, rozluźnienia i drużynowego okrzyku zwycięstwa. W części właściwej dzieci uczestniczą w zajęciach parkour, freeruningu, gier i zabaw, akrobatyki, kalisteniki oraz ćwiczeń sprawnościowych, koordynacyjnych i kondycyjnych. Zajęcia te mają charakter ogólnorozwojowy.

Park Chirona jest wyposażony w siłownię pod chmurką, stoły do tenisa, górki, i elementy, z których łatwo buduje się wiele wariantów torów przeszkodowych. Zadaniem trenerów jest wykorzystanie dostępnej infrastruktury w sposób kreatywny, aby każde zajęcia były niepowtarzalne i interesujące dla dzieci. Dbamy jednocześnie o wzorce ruchowe i intensywność treningu oraz o bezpieczeństwo uczestników. Zajęcia odbywają się na świeżym powietrzu, co sprzyja rozwojowi odporności i percepcji, a także uczy radzenia sobie w trudnych sytuacjach. Nasze zajęcia pozwalają dzieciom rozwijać umiejętności, które są przydatne przez całe życie.

Sprawdź dlaczego Ninja Kids, to zajęcia, które warto wybrać.

Interesujące informacje o lokalizacji: Gdańsk Osowa - Park Chirona

Gdańsk Osowa to dzielnica z dobrze rozbudowaną infrastrukturą usług restauracji i sklepów, a Park Chirona to zamknięte miejsce z piękną naturalną scenerią. Poniżej przedstawiamy garść wartościowych informacji, które mogą pomóc zaplanować podróż i czas spędzany w Gdańsku.

Parkingi

Przy Parku Chirona znajduje się kościół, przy którym jest sporo miejsc parkingowych oraz osiedla, gdzie zawsze można pozostawić swoje auto. Do Parku można dotrzeć również autobusem. Na Osową kursują linie takie jak 169, 179 oraz 210. 

Po zaparkowaniu auta należy dojść do miejsca zbiórki.

Atrakcje turystyczne w Gdańsk Osowa - Park Chirona

Sam Park Chirona jest odprężającym umysł miejscem. Są tam ławeczki, ogromny staw z mostkiem, plac zabaw dla dzieci, huśtawki, ścieżki i mnóstwo trawników i drzew. W pobliżu parku znajduje się kościół, restauracje, usługi i supermarkety. Dla miłośników spędzania czasu nad jeziorem, nieopodal znajduje się piękne Jezioro Wysockie.

Zajęcia, które odbywają się w Parku Chirona pozwolą rodzicom zrealizować ich cele związane z odpoczynkiem lub załatwieniem interesów. Zachęcamy do uczestnictwa.

Bezpieczeństwo w Parku Chirona

Miejsce jest bardzo popularne i chętnie odwiedzane przez lokalnych mieszkańców. Z tej przyczyny nie grozi nam brak zauważenia losowej sytuacji, która mogłaby zagrażać zdrowiu lub życiu. Park Chirona jest przestrzenny, co też pomaga unikać ścisku. To na co warto jednak zwrócić uwagę to ilość dzików i piesków, które możemy spotkać na miejscu. Czasami pojawiają się dzikie zwierzęta, wtedy należy zachować szczególną ostrożność – nie uciekać, ani nie wykonywać żadnych gwałtownych ruchów. Należy powoli odsunąć się od dzikiego zwierza i starać się obejść bez wywołania stresu u niego.

Jeśli chodzi o pieski, to zasada jest podobna. Nigdy nie uciekamy przed pieskiem, bo ten może zacząć nas gonić i tym samym przez przypadek zrobić nam krzywdę. Jeśli chcemy pieska pogłaskać, to zawsze należy zapytać właściciela, czy jest to możliwe. Są różne przyczyny, z których nie raz jest to niemożliwe.

Miejsce mimo wszystko uznajemy za bardzo bezpieczne i na marginesie pisząc – przez 3 lata prowadzenia zajęć dla dzieci, nigdy nie spotkaliśmy w parku dzika, a co jedynie porytą ziemię przez te zwierzęta :). 

Klimat Jaru Wilanowskiego

Miejsce służy aktywnemu wypoczynkowi. Spotkamy zatem:

  • mnóstwo młodych rodziców z dziećmi,
  • właścicieli piesków z pupilami na spacerze lub tresurze,
  • zajęcia zorganizowane dla dzieci oraz dla dorosłych,
  • dzieci jeżdżące na rolkach i rowerach,
  • biegaczy w każdym wieku,
  • odpoczywających na ławeczkach dorosłych i młodzież.

Dostępność

Park Chirona znajduje się w dobrze skomunikowanej części Gdańska-Osowa. Stąd dostępność tego miejsca jest bardzo dobra. Szczególnie dla osób mieszkających w pobliskich domkach i domach wielorodzinnych. Miejsce jest bezpłatne, ale jak zawsze warto wziąć ze sobą gotówkę, aby skorzystać z pobliskich restauracji, lodziarni, kawiarni czy też innych usług, które mogą świetnie wypełnić czas, gdy my ćwiczymy z dziećmi.

Wygoda i udogodnienia

Gdańsk Osowa – Park Chirona to miejsce z infrastrukturą rozwiniętą pod aktywny i pasywny wypoczynek. Z uwagi na dużą ilość trawników, bez problemu można zorganizować sobie grę w piłkę nożną, gry i zabawy lub piknik między drzewami na kocyku. Czas można spędzić aktywnie biegając lub ćwicząc na siłowni pod chmurką. Z uwagi na dobrze wykonane ścieżki, położoną kostkę i podjazdy – miejsce świetnie nada się dla osób niepełnosprawnych. 

Kultura i sztuka

Park Chirona to bardzo małe miejsce, społeczność relatywnie też jest niewielka, więc warto żyć w zgodzie i harmonii. Warto spojrzeć na siebie, uśmiechnąć się i życzyć dobrego dnia, a wtedy będziemy mieli mocny wpływ na luźną atmosferę tego miejsca. Tak jak w poprzednich punktach pisaliśmy kultura sprzyja uprawianiu aktywnego stylu wypoczynku. 

Krajobraz i przyroda

Gdańsk Osowa – Park Chirona zbudowany jest z trawników, ścieżek, krzewów, drzew i przepięknego stawu. Jest to miejsce, w którym spotkamy wiewiórki, kaczki i pięknie śpiewające ptaki. Domki wokół parku są pięknie odsłonięte zielenią, co sprawia wrażenie naturalnego wkomponowania ich w naturę. Jeśli jesteśmy miłośnikami naturalnego krajobrazu, to zdecydowanie to miejsce może być świetnym pomysłem na spędzenie czasu. 

Koszty

Koszty naszej rozrywki uzależnione są od naszych preferencji spędzania czasu. Dla miłośników darmowej turystyki, w okolicy znajduje się wiele tras biegowych, miejsc do uprawiania sportów oraz ławek do odpoczynku. Wystarczy zabrać ze sobą butelkę wody i świetnie spędzić czas na świeżym powietrzu.

Jeśli natomiast chcemy zjeść smaczny obiad, napić się kawy, zjeść lody lub odwiedzić pobliskie restauracje włoskie lub inne, potrzebujemy jedynie około 50 złotych na osobę. Podczas zajęć sportowych zachęcamy do zwiedzania okolicy i korzystania z usług lokalnych przedsiębiorców. Taka postawa pozwala na rozwój lokalnego rynku, co przynosi korzyści dla wszystkich.

Lifestyle

Życie w Parku Chirona toczy się aktywnie, dlatego będąc osobą ceniącą sport, pozytywnych ludzi i przebywanie w społeczeństwie będziesz czuć się tam dobrze. Mimo wielu rzeczy, które dzieją się tam jednocześnie, każdy jest nastawiony do siebie pozytywnie. To dobre miejsce, aby pozbyć się stresu. Nikt na nikogo nie krzyczy, jest śmiech i dużo pozytywnej energii. Jeśli czujesz, że możesz przyłożyć swoją cegiełkę do tego klimatu, to koniecznie musisz pojawić się właśnie tam. 

Newsletter

Dowiedz się dlaczego warto i otrzymuj wartościowe maile

Za chwilę będziesz w Ninja Kids

Dziękujemy za zapis! Zachęcamy, aby dołączyć bezpłatnie. Wejście znajdziesz tutaj: zajęcia sportowe dla dzieci

Kogo zapisujemy?

Jacek Czeczot z całą pewnością zamyka listę na pierwsze bezpłatne zajęcia Ninja Kids

13 razy!

Ale to żaden pech!

Wiemy jak unikać pecha robiąc odpowiednie rzeczy! Zapisując się poniżej otrzymasz 7 tajemnic, dzięki którym nie przytyjesz. A jeśli tak się stanie, to jest to szczęście, a nie pech! Pobierz i sprawdź za darmo!