Pięć żywiołów – półkolonie Ninja Kids

Drogi rodzicu, przeczytaj wstęp do wakacyjnej przygody Ninja – eksploracja żywiołów

Celem półkolonii jest poznawanie świata przyrody i relacji w niej występujących. Żywioły mają moc tworzenia i niszczenia. Te dwa procesy nie istnieją bez siebie. Na pierwszy rzut oka żyją  w destrukcyjnej miłości, nieustannie zataczając krąg. Lecz, gdy im się przyjrzysz nieco szerzej, zauważysz, że dużo w nich wartości godnych naśladowania.

Występują między nimi zależności. Intuicyjnie wiesz, że do rozpalenia ognia niezbędny będzie tlen. A gdy ogień chcesz zgasić, to sięgniesz po wodę. Po wszystkim powstanie popiół, na którym wyrosną rośliny. Upływ czasu sprawi, że stare rośliny nadadzą się do paliwa pod ponowne rozpalenia ognia.

Jaki sens ma kręcenie się w kółko? Podobne pytanie zadawał sobie filozof Platon w konsekwencji dodając do czwórki znanych żywiołów „eter”, który stał się piątym elementem układanki. Eter to uosobienie sensu, filozofii, wierzenia, niewidzialnej siły. Nie wiemy czym ta siła jest, ale wiemy, że każdy może odkryć ją w sobie. Jest to pewnego rodzaju mapa, która ułatwia poruszanie się po świecie.

My wierzymy, że obcowanie z naturą, wędrówka, umiejętności przetrwania, dobra zabawa w realnym świecie, relacje, rozmowy z innymi ludźmi i wykorzystywanie siły żywiołów pomaga odkryć sens! 

Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko bardzo dobrze się bawiło i polubiło z realnym (a nie wirtualnym) światem, nauczyło się obserwować i być może kiedyś narysowało swoją mapę ułatwiającą podróż w świecie, to nie czekaj tylko zapisz się już dziś!

Na ten turnus przyjmiemy maksymalnie 20 dzielnych Ninja
Przy zapisie otrzymasz na mejla ebook „Półkolonie – Pięć Żywiołów”

Jak to się dzieje, że rodzice mówią o nas tak dobrze? Zobacz co mówią:

MrPatrolinioOpinia Google
Czytaj więcej
Szczerze polecam wszystkim rodzicom oraz ich dzieciom Ninja Kids! Fantastyczni Trenerzy, pełni pasji i zaangażowania w rozwój dzieci. Zawsze mają głowy pełne nowych pomysłów co sprawia, że zajęcia oraz ich kolonie są jedną z fajniejszych form aktywnego spędzania wolnego czasu na powietrzu 🙂
Juda IrieOpinia Google
Czytaj więcej
Bardzo polecam zajęcia, Trenerzy wkładają całe 🖤 w organizację spotkań z dzieciakami. Podziwiam podejscie do dzieci i zaangażowanie w to zeby zachecic je do aktywnosci. Fajnie jest byc czescia spolecznosci NinjaKids😊
Aleksandra CebellaOpinia Google
Czytaj więcej
Fantastyczna energia trenerów i atmosfera świetnej zabawy. Polecam!
Michał ŚrodekOpinia Google
Czytaj więcej
Dziecko z zajęć wraca brudne, zmęczone i uśmiane po pachy, czyli najszczęśliwsze pod słońcem. Zajęcia odbywają się w reżimie sportowym, czyli niewazne czy jest ciemno, zimno, mokro - zajęcia są. To buduje charakter. A najlepsi są trenerzy - poza sportem przekazują dzieciakom wartości społeczne, stanowią dobry wzorzec zachowań i mają z dzieciakami znakomity kontakt. Wartością dodana są wspólne ogniska w plenerze, gdzie mozna się dodatkowo zintegrować 😉
Marina ManuilenkaOpinia Google
Czytaj więcej
Jesteśmy fanami Ninja Kids już od 2 lat i nie możemy się nacieszyć że kiedyś poznali Adama i Jacka. Trenerzy są mega zaangażowani i kreatywni, mają dużo wiedzy oraz świetne podejście do dzieci. Adam i Jacek inspirują swoim przykładem i zachęcają do regularnego ruchu i zdrowego trybu życia nie tylko dzieciaków ale tez ich rodziców i rodzinę. Syn uwielbia spędzać czas z Ninja Kids i jest zadowolony po każdej atrakcji z nimi. Najbardziej jest zachwycony na półkoloniach bo to jest codzienna zabawa przez dłuższy czas:) Program jest zawsze dobrze przemyślany, dostosowany do potrzeb i interesów dzieci. Polecamy też urodzinki z Ninja🔥 zawsze świetna organizacja i niezapomniane wrażenia niezależnie od pogody! Kochamy Ninja Kids całą rodziną ❤️
Agnieszka RucińskaOpinia Google
Czytaj więcej
Mega fantastyczne półkolonie dla dzieci które pozwalają wyszaleć się dziecku na świeżym powietrzu, dzięki wiedzy i podejściu trenerów dzieciaki mają okazję nauczyć się surwiwalu. Trenerzy Adam i Jacek to wspaniali ludzie którzy umieją zainteresować i zaangażowac dziecko do zabawy a oprócz tego mają wielkie serducha gdyż działają w akcjach charytatywnych 🙂Syn uwielbia spędzać czas z Ninja Kids i jest zadowolony po każdej atrakcji z nimi. Najbardziej jest zachwycony na półkoloniach bo to jest codzienna zabawa przez dłuższy czas:) Program jest zawsze dobrze przemyślany, dostosowany do potrzeb i interesów dzieci. Polecamy też urodzinki z Ninja🔥 zawsze świetna organizacja i niezapomniane wrażenia niezależnie od pogody! Kochamy Ninja Kids całą rodziną ❤️
Olga P-ROpinia Google
Czytaj więcej
Najlepsze półkolonie w Trójmieście , dzieci zachwycone, nawet te bardziej humorzaste😉, opiekunowie że wspaniałym podejściem do dzieciaków.Super wakacyjny tydzień. Polecam!
Monika KędraOpinia Google
Czytaj więcej
Bardzo polecam zajęcia ninjakids! Świetna, profesjonalna kadra zapewnia rewelacyjną dawkę ruchu i zdrowia na świeżym powietrzu, a także doskonałe podejście wychowawcze. Dzieci nie tylko ćwiczą i budują kondycję fizyczną ale też uczą się respektować wspólne zasady, być w grupie i wspierać się wzajemnie. Kolonie i półkolonie równie rewelacyjne, a nawet lepsze niż codzienne zajęcia, bo trwają dłużej. Mój Syn może zrezygnować z każdych dodatkowych zajęć, ale z ninja nigdy! Jacek i Adam, cieszę się bardzo, że Was znaleźliśmy!
Izabela RocheOpinia Google
Czytaj więcej
Absolutnie najlepsze zajęcia sportowe w Trójmieście dla dzieci, a naprawdę wielu już próbowaliśmy. Niespotykana charyzma u obu fantastycznych trenerów, autentyczność, ogromne zaangażowanie i spójność w działaniach, co przekłada się na wysoka motywacje dzieci i dosłownie uzależnienie od treningów! Już mamy wykupiony karnet na cały następny sezon, mój starszy syn nie może się doczekać kolonii, a młodszy odlicza kiedy będzie mógł dołączyć do zespołu Ninja:-) Polecamy!
Katarzyna BulkowskaOpinia Google
Czytaj więcej
Na ofertę treningów natknęłam się przez przypadek. Dzieciaki poszły na zajęcia próbne i już zostały. Chodzimy od kwietnia 2020 i zapał dalej ten sam jak na pierwszych zajęciach. Trenerzy są świetni. Mają świetne podejście do dzieci, potrafią zachęcić do biegania przez godzinę. Polecam z całego serca.
Poprzedni
Następny

Filmy, które pozwolą Ci lepiej wyobrazić sobie to jak pracujemy z dziećmi

Dlaczego warto zapisać dziecko na półkolonie "Pięć Żywiołów"

 • Wypełnimy serce ogniem pasji, Aby z lekkością osiągać prywatne cele,
 • Rozbudzimy ciekawość świata, By Twoje dziecko uczyło się szybciej i tego czego trzeba
 • Zbudujemy solidny fundament pewności siebie, Bo tylko pewni siebie mogą bez zastanowienia kroczyć po swoje
 • Nauczymy budować trwałe relacje z bliskimi, Aby mieć z kim dzielić i cieszyć się owocami swoich sukcesów
 • Wyeliminujemy poczucie wstydu, Które już nigdy nie zatrzyma Twojego dziecka na drodze po zwycięstwo
 • Pokażemy, że warto odkrywać, Bo tylko tak możemy zostać zapamiętani,
 • Pokażemy, że mogą więcej niż myślą, Bo każdy człowiek skrywa w sobie potencjał, musi go tylko odkryć i użyć!

Od samego początku wkładamy całe serce, aby stworzyć prawdziwą podziemną kuźnię adeptów Ninja! Niezłomnych, pewnych siebie, będących sobie sterem i umiejących dbać o relacje z innymi dziećmi! Korzystając z dobrodziejstw matki natury. W dziedzinie spędzania czasu na świeżym powietrzu z dziećmi nie ma drugiej tak nieugiętej dwójki ludzi jak Adam i Jacek. 

Jeśli tacy się znajdą bliżej niż w Skandynawii, to nam o nich powiedz! Całe życie szukamy ludzi podzielających nasze ideały i chętnie zaprosimy ich do naszego kręgu Ninja! Jeśli jednak jesteśmy Twoim odkryciem roku, to zapisz swoje dziecko już dzisiaj. Tego typu inicjatyw jest tylko garstka.

Przeczytaj szczegółowo ofertę. Pisaliśmy ją tak, aby Twoje serce wypełnić entuzjazmem. A plan półkolonii wywoła euforię szczęścia w  każdym dziecku. 

Jak to wszystko ogarnąć, czyli kwestie organizacyjne

Tu znajdziesz kwestie organizacyjne. Zachęcamy zrobić screen, aby szybciej wracać do tych informacji w przyszłości, lub zapisz dzieci, a będziemy Ci przypominać o wszystkim w odpowiednim czasie, tak żeby zachować spokój ducha z terminami. 

O półkolonii:

Logistyka:

Co otrzymasz:

Cennik podstawowy:

Rabaty:


Przykład:

Pani Jadzia rejestruje Janię i Janka na trzy turnusy półkolonii Ninja do 30.03.2024r. Jania i Janek są członkami Ninja od 3 miesięcy.
Cena podstawowa: 1090 zł x 3 turnusy x 2 dzieci = 6540 zł
Rabaty:
– R1: Kwalifikują się! 100zł/dziecko = 200 zł
– R2: Kwalifikują się! 100 zł/dziecko = 200 zł
– R3: Kwalifikują się! 100 zł/turnus/dziecko = 3 turnusy x 2 dzieci x 100 zł = 600 zł
Rabat w sumie: 200 zł + 200 zł + 600 zł = 1000 zł
Cena końcowa: 6540 zł – 1000 zł = 5540 zł (ok 924 zł/dziecko/turnus)


*- za każdy dzień nieobecności na półkoloniach z powodów zdrowotnych dajemy 3 wejściówki do wykorzystania na zajęciach Ninja Kids z ważnością do 30.06.2025r.

**- ekwipunek bushcraftowy: krzesiwo, plandeka, sznurki, śledzie, folia NRC,

Fabuła Pięciu Żywiołów

Zanim powstała nauka zajmująca się środowiskiem, jednym ze sposobów opisu Wrzechświata były żywioły. Ich wzajemne relacje obrazowały przemiany, które obserwujemy w zmieniającej się rzeczywistości. Poziom nasycenia żywiołami różnicował świat materialny. 

Na półkoloniach Pięciu Żywiołów stworzyliśmy harmonogram w taki sposób, aby doświadczyć działania wszystkich pięciu żywiołów i tym samym głębiej poczuć otaczającą nas rzeczywistość.

Na każdym etapie ścieżki będziemy zbierać kamienie reprezentujące żywioły, aby emocje i przygody pozostały z dziećmi na długie lata po wydarzeniu.

Każdy dzień posiada swój główny cel oraz poboczne cele, które będziemy realizować.

Struktura animacji: Bloki zajęciowe:

Blok I – Integracja – jego zadaniem jest budowanie pozytywnych relacji między dziećmi, tak aby współpracowały między sobą i chciały się ze sobą spotkać po półkolonii. Robimy tutaj dużo gier i zabaw obdartych z rywalizacji, a nakierunkowanych na współpracę. Klimat zabaw zależny jest od tematu dnia. Dla przykładu pierwszy dzień to „Drużyna Ninja”. Oznacza to, że tym bardziej będziemy skupiali się na wartościach takich jak różnice między nami, które możemy wykorzystać do super pracy jako zespół. Każdy z nas jest lepszy w czymś innym, grunt to odkryć te talenty i je dobrze poukładać.

Blok IIPraca z żywiołem – Wykonanie zadań głównych. Każdego dnia pracujemy nad innym żywiołem. Celem tego modułu jest uwrażliwienie dzieci na otaczający ich świat. Jako ludzie wydaje nam się, że potrafimy zawładnąć żywiołem. Prawda jest jednak taka, że nauczyliśmy się co jedynie korzystać z jego potencjału, a w bezpośrednim starciu nie mamy szans. Dzisiejszy świat opiera się na odkryciach takich jak system binarny (matematyka) odkryty 5000 lat temu w Chinach, elektryczność odkryta raptem ok 200 lat temu, czy fizyka kwantowa, którą datuje się na około 100 lat istnienia. Wszystkie te odkrycia, były efektem przebłysku znakomitych obserwatorów i zarazem sprawczych ludzi, którzy swoje myśli potrafili przekuć na wynalazki. Są ludzie, którzy mówią, że już wszystko zostało odkryte. To nieprawda! Za tysiąc lat ludzkość (lub to co z niej powstanie), będzie na nas patrzeć mniej więcej tak jak my patrzymy na małpy. Potrzebna jest do tego ukierunkowana zdolność do obserwacji i działanie bez wstydu. Tym jest blok II na naszych półkoloniach – nauką obserwacji.

Blok III – Zabawa – każda półkolonia jest też twórczym poligonem doświadczalnym. Wprowadzamy na nich nowe autorskie gry i zabawy. Tworzymy je na podstawie wieloletniego doświadczenia oraz znajomości struktury dobrej zabawy. (tak – dobra zabawa ma swoją strukturę). W bloku III to dzieci decydują, które zabawy podobały im się najbardziej i po prostu w nie gramy, aby ukorzenić dobre wspomnienia, w każdej komórce ciała ekipy Ninja Kids.

Żywioł Ziemi - Dzień pierwszy - "Drużyna Ninja"

Dzisiaj doświadczysz żywiołu na Jaśkowej Dolinie.

Ziemia rodzi życie, lecz zabiera wodę, by móc to życie zrodzić. Dziś pozyskasz kamień ziemi, którego moc pozwoli Ci zapamiętać jego rolę w funkcjonowaniu świata.

Żywioł Ziemi

Wstęp do żywiołu ziemi

Czy zdajesz sobie sprawę, że czytając tę ofertę korzystasz z urządzenia posiadającego procesor wytworzony z kwarcu? 

Kwarc powstaje w procesach magmowych, ale również metamorficznych, hydrotermalnych i poprzez rekrystalizację minerałów z grupy krzemionki. 

Żywioł ziemi wytworzył zatem minerał, który ułatwił nam podróżowanie, łączenie się z bliskimi na odległość, ułatwił dostęp do wiedzy i spopularyzował naukę.

A to tylko nieliczne korzyści, bo gdyby nie żywioł ziemi nie istniałoby żadne życie. To matka ziemia daje rośliny, karmi bakterie, ryby, zwierzęta i nas. 

Podróżując po lesie skupimy nasze oczy i uszy na otaczającym nas świecie. Dziesiątki gatunków drzew, krzewów, traw, zwierząt, ptaków, owadów i innych mikroorganizmów otaczają nas podczas każdej leśnej wędrówki.

Przechodząc leśną ścieżką nie raz gadamy o problemach dnia codziennego. W ten sposób nie da się doświadczyć magicznej mocy płynącej z lasu.

W lesie skryte są tajemnice, które szepczą ciuchutko, a szept słyszą tylko Ci, którzy potrafią słuchać.

Naruszenie jednego elementu tego pięknego ekosystemu sprawia, że gatunki mogą wyginąć. Jak więc można ten ekosystem wesprzeć?

Pierwszym etapem jest uzbrojenie się w ciekawość, aby dobrze poznać las. To tak jak na pierwszej randce. Możesz naczytać się o tym jak Kobiety kochają kwiaty. Kupisz więc piękny, głęboko czerwony bukiet róż, ubierzesz garnitur, skorzystasz z usług barbera, buty wypastujesz na połysk, przybierzesz postać erudyty, który swoje ego trzyma na wodzy.

Kroczysz dumnie, pewnie z sukcesem, zza roga wychodzi Twoja luba i jedyne co widzisz na jej twarzy to przerażenie. Nagle Twoja pewność siebie siada, gdy widzisz padającą kobietę na chodnik. Wzywasz karetkę, bo Kobieta się dusi! Cudem lekarze ratują Kobietę uczuloną na róże ze wstrząsu anafilaktycznego. 

Biedak naczytał się książek, ale zapomniał, że obserwacja to prawdziwa studnia wiedzy. 

My nie popełnimy tego błędu i poznamy las najlepiej jak się da! 

PS: w związku z tym, że znamy już nieco lasy, to mamy przygotowaną pewną animację, która wspomoże las. Zostawiamy ją jednak jako nutkę tajemnicy.

 • 7:15-7:30: Spotkanie Wrzeszcz PKP
 • Blok 1 (3h): Integracja, omówienie fabuły i celu głównego
 • Śniadanie i czas wolny (1h): pierwsze zawiązanie przyjaźni
 • Blok 2 (2h): Wykonanie celu głównego
 • Obiad i czas wolny (1h): regeneracja sił
 • Blok 3 (2h): autorskie gry i zabawy w klimacie żywiołu ziemi
 • 17:15-17:30: Odbiór dzieci Wrzeszcz PKP

Żywioł Wody - Dzień drugi - "Upór Niezłomnego Ninja"

Dzisiaj doświadczysz żywiołu w Orłowie

Woda gasi ogień i odżywia drzewa, które dają życie wielu ekosystemom. Dziś pozyskasz kamień wody, którego moc pozwoli Ci zapamiętać jego rolę w funkcjonowaniu świata.

Żwyioł Wody

Wstęp do żywiołu wody

Potężny żywioł, bez którego człowiek jest w stanie przetrwać góra trzy dni. Z drugiej strony w połączeniu z żywiołem ziemi potrafi generować ogromne fale siejące spustoszenie.

Co wiemy o wodzie? Znamy jej wzór chemiczny H2O. Wiemy, że jest świetnym środowiskiem dla wielu istnień. Do tej pory nie znamy żadnej innej planety , która miałaby wodę w takiej postaci, która pozwoliłaby na przetrwanie gatunku ludzkiego.

Czy to zatem cud, że w tak niewyobrażalnym wszechświecie pojawił się życiodajny żywioł wody akurat na małej Ziemii? Gdy tak się nad tym chwilę zadumamy, to aż ciarki przechodzą.

Lecz można na to spojrzeć z innej strony. Być może dlatego, że woda pojawiła się w tym miejscu, to mogliśmy powstać my. I wiele się nie mylimy, bo człowiek wyszedł z wody.

Zbadajmy zatem ten żywioł głębiej w drugim dniu przygody Ninja Kids

Cudze chwalicie, a swego nie znacie. Ile razy zapędzamy się w taki zaułek, w którym woda w innym kraju jest bardziej błękitna niż ta pod nosem, a sąsiad, to jakoś łatwo dorobił się tego Porshe 911, a ja tylko Passata w kombi.

Śmiech, śmiechem, ale sami łapiemy się na tym, że polskie morze, nad które ciągnie tak wielu turystów każdego roku, nie towarzyszy nam często nawet przez kilka miesięcy.

Jak to jest, że mamy tak wspaniały dostęp i z niego nie korzystamy? Wszystko jest kwestią perspektywy. Jeśli uzmysłowimy sobie w jak unikalnym w skali Polski miejscu mieszkamy i do jak elitarnego grona należymy mając dostęp do zatoki na wyciągnięcie ręki, to zdaje się, że wartość nasza rośnie w jednej sekundzie.

Z tą perspektywą spędzimy czas nad wodą w miejscu pięknym niczym z turystycznych egzotycznych okładek, czyli Orłowie.

Czeka nas bardzo dużo zabaw na plaży, wchodzenia do wody i oglądania jej nie tylko z perspektywy kąpieliska, ale również klifu, który mistycznie wznosi się przy samej linii brzegowej.

Spędzając czas nad wodą rozładujemy swoją energię, aby poczuć jak wielka moc drzemie w tym potężnym żywiole.

PS: Dzień ten jest naszpikowany w zabawy na plaży i w okolicznym lesie.

 • 7:15-7:30: Spotkanie Wrzeszcz PKP
 • Blok 1 (3h): Umacnianie relacji, omówienie fabuły i celu głównego
 • Śniadanie i czas wolny (1h): regeneracja i umacnianie przyjaźni
 • Blok 2 (2h): Wykonanie celu głównego
 • Obiad i czas wolny (1h): regeneracja sił
 • Blok 3 (2h): autorskie gry i zabawy w klimacie żywiołu wody
 • 17:15-17:30: Odbiór dzieci Wrzeszcz PKP

Żywioł Powietrza - Dzień trzeci - "Źródło Inspiracji"

Dzisiaj doświadczysz żywiołu w Osowej

Powietrze syci ogień, lecz potrafi wyrwać wielki dąb z korzeniami. Dziś pozyskasz kamień powietrza, którego moc pozwoli Ci zapamiętać jego rolę w funkcjonowaniu świata.

Żywioł Powietrza

Wstęp do żywiołu powietrza

Połóż małą kartkę papieru na stole. Nabierz solidnie powietrza w płuca i dmuchnij w jej stronę. Potem ponownie, tak aby strącić ją ze stołu. Używając powietrza, naturalnie czujesz siłę, która wydobywa się z wewnątrz. Jak to jednak wygląda z perspektywy widza?

Między ustami osoby dmuchającej na kartkę, a samą kartką nic nie widać. Niewidzialna siła niczym magia zrzuca kartkę ze stołu. Gdyby schować twarz osoby, która generuje podmuch, możnaby stwierdzić, że kartka wzbija się w powietrze sama. Pozbywając się jakiejkolwiek wiedzy na temat świata fizycznego, można dopatrywać się tutaj magii.

Ta magia to powietrze. Żywioł, który zawiera w sobie pierwiastki tworzące barierę dzięki której jeszcze nie skuło nas lodem będąc zawieszonymi w bezkresie Wszechświata. Jej moc przynosi do nas ciepłe i zimne prądy, a Ci co bardziej zuchwali potrafili wykorzystać je do bicia rekordów prędkości lotu balonem lub odkrywania nowych lądów.

Wejdźmy zatem głębiej w trzeci dzień przygody Ninja Kids wraz z żywiołem powietrza.

Badając rzeczy widzialne, dość łatwo wyciągać pierwsze wnioski. Aby zbadać to czego nie widać, należy przyjąć postać Sherlock Holmes’a, czyli ponadprzeciętnie dobrego detektywa.

Czy każdy z nas może stać się Sherlockiem? Zanim odpowiemy sobie na to pytanie, czas na przeprowadzenie pewnego eksperymentu, który wymagać będzie od Ciebie porzucenia wszelkich wyobrażeń na temat świata i przeniesienie się do świata fantasy. Bez znaczenia jaki będzie finalny efekt, będzie on dobry! Zaufaj sobie, to pomoże wykonać eksperyment. Wykonaj pięć głębokich cyklów oddechu, z każdym wydechem bardziej przenoś się do świata fantasy i zaczynajmy!

Wyobraź sobie, że powietrze ma trzy przecinające się kolory. Głęboki czarny, jaskrawy żółty i biały niczym mleko. Aby lepiej sobie to wyobrazić opiszmy jeszcze to w jaki sposób te kolory się przecinają. Nadaj tym kolorom charakterystykę dymu, który nie miesza się ze sobą, lecz idealnie do siebie przylega i nieco się od siebie odpycha. Tak jakby walczył o terytorium. Aby lepiej zadziałał eksperyment, przestań czytać na minutę i pozwól sobie wyobrazić walkę trzech kolorów dymu bardziej dokładnie.

Teraz gdy już widzisz napierania czarnego dymu na żółty, a tego białego na czarny, postaraj się wyobrazić, że z czarnego dymu wyłania się postać, która kojarzy Ci się z kolorem czarnym – nadaj jej kształt. Jaki on jest? Z żółtego dymu wyłania się taka postać, która kojarzy Ci się z kolorem żółtym – jak ona wygląda? Z białego dymu wyłania się taka postać, która kojarzy Ci się z kolorem białym – Jak ta postać wygląda?

Czarna, żółta i biała postać nadal zachowują się jak dym i napierają na siebie. Nadaj im charakterystyczne cechu ruchu np: energiczne lub wręcz przeciwnie flegmatyczne. A teraz posiedź chwilę i zadaj sobie pytanie, która z tych trzech postaci jest najsilniejsza i która Twoim zdaniem wygra starcie? Która z nich jest dobrym charakterem, a która tym złym? Dla lepszej realizacji eksperymentu posiedź z tym wyobrażeniem walki postaci przez minutę.

A teraz spójrz za okno, lub po prostu przed siebie. Nie ma tam żadnego żółtego, ani czarnego, ani białego dymu prawda? Wytworzyła to Twoja wyobraźnia na cele eksperymentu. A więc tak samo, jak bez problemu potrafisz sobie wyobrazić trzy kolorowe postaci walczące ze sobą reprezentujące powietrze, tak samo na cele doświadczenia możesz stać się Sherlockiem! (lub dowolną postacią, jaką chcesz)

A wiesz, że dzieci potrafią to robić lepiej niż dorosły? Bo dzieci nie mają przekonań w stylu „Nie! To nierealne”, „jakie to dziwne”, „co oni biorą?”, „jestem już dorosły i nie zajmuję się głupotami”. Dzieci potrafią rzucić szyszkę i wyobrazić sobie, że to wybuchający granat, po czym schować się za drzewem, mówiąc, że to ich tajna nowoczesna baza! Nie wierzysz? To zapytaj dziecka, czy chce się pobawić z Toba w misje zwiadowcze. Powiedz mu, że musicie wybudować tajną bazę. Nie podpowiadaj mu rozwiązań. Daj mu samemu wymyślić. Zaskoczysz się, że wyobraźnia Twojego dziecka nie ustępuje nawet Tolkienowi (z wyrazami szacunku do artysty). Być może przypomnisz również swoje dzieciństwo! 🙂

PS: W tym dniu złapiemy wiatr ogromną chustą klanza, zbudujemy mapę wiatru, znajdziemy wszystkie poszlaki wskazujące na istnienie powietrza i odkryjemy, czym jest prawdziwy storytelling w zabawach dla dzieci. Mamy nadzieję, że po tym akapicie, nieco tego storytellingu zaznałeś/aś.

 • 7:15-7:30: Spotkanie Wrzeszcz PKP
 • Blok 1 (3h): Umacnianie relacji, omówienie fabuły i celu głównego
 • Śniadanie i czas wolny (1h): regeneracja i umacnianie przyjaźni
 • Blok 2 (2h): Wykonanie celu głównego
 • Obiad i czas wolny (1h): regeneracja sił
 • Blok 3 (2h): autorskie gry i zabawy w klimacie żywiołu powietrza
 • 17:15-17:30: Odbiór dzieci Wrzeszcz PKP
 •  

Żywioł Ognia - Dzień Czwarty - "Pasja w sercu Ninja"

Dzisiaj doświadczysz żywiołu w Parku Reagana

Ogień pozostawia po sobie popiół , aby wyrosły na nim rośliny, a jego wielka moc potrafi stopić metal. Poznaj energię ognia. 

Żywioł Ognia

Wstęp do żywiołu ognia

Jeśli masz taką możliwość, sporządź swój ulubiony napój. Głęboko czarną, aromatyczną kawę lub nasyconą egzotycznymi zapachami herbatę. Wyjmij z szafki swój piękny ceramiczny kubek i uciesz się łykiem tego cudownego, ciepłego napoju. 

Gdy już się napijesz, to weź głęboki wdech i wydech. Jednocześnie spokojnym wzrokiem spójrz na zmywarkę, na czajnik, klamki, być może zlew w kuchni, a może gdzieś w pobliżu stoi stalowy garnek? Zawieś na krótką chwilę wzrok na tych przyziemnych rzeczach. 

Następnie wyjrzyj przez okno, spójrz najdalej jak potrafisz, a później przyjrzyj się konstrukcji szyby. Ma jedną, dwie, a może trzy szyby?

Jeśli jesteś w pomieszczeniu, które nie ma okna, się przejmuj się! Spójrz na matrycę swojego telefonu lub komputera, a jeśli masz taką możliwość, to pójdź do łazienki i spójrz w lustro. 

A teraz pobawmy się w efekt motyla. Cofnij się do czasów prehistorii. Stań się człowiekiem, który pierwszy wpadł na pomysł okiełznania ognia. Nadaj mu taką moc, jakby to tylko od niego zależało to odkrycie. I teraz podejmij decyzję  w następujący sposób: „Eeee tam, ogień nam nie jest potrzebny. Zostawmy go w spokoju – wiatru nie złapiesz, ziemi nie uniesiesz, wody nie zatrzymasz, to i ognia nie okiełznasz”

Wróć do dzisiaj i zauważ jak znikają szyby lustra, zmywarka, garnki, kubki, a nawet Twój dom…

Jeśli masz wrażenie, że cały świat jest przeciwko Tobie, to mamy nadzieję, że od teraz to się zmieni. Perspektywa człowieka z prehistorii, który postanowił jednak ogarnąć żywioł ognia, pozwoliła rozwinąć takie dziedziny jak metalurgia, ceramika, produkcja szkła i wiele innych. A dzięki temu masz dom, możesz pić wspaniałą kawę lub herbatę, posiadasz lustro w domu i masz auto, którym z powodzeniem dowieziesz dziecko na nasze półkolonie .

Znasz klimat opowieści przy ognisku? Ma to swój magiczny klimat. Od lat spotykamy się z naszymi klientami przy prawdziwym ognisku organizując urodzinki, oraz comiesięczne spotkania organizacyjne. Gdyby cofnąć się do dzieciństwa, to ogień gościł również w naszym codziennym życiu.

Zajęcia harcerskie, spotkania z bliskimi nad jeziorem lub świętowanie końca roku w wakacje. Ogień ma swoją magię, ciepło i sprzyja rozwojowi relacji. Ma niebagatelną rolę w rozwoju ludzkości, do tego stopnia, że utarło się pojęcie „ciepło ogniska domowego”, które ma wymiar metafizyczny.

Usiądź wygodnie, wyobraź sobie ten ciepły płomień, który rozgrzewa twarz. Dźwięk pękającego drewna i piękny zapach spalających się olejków wyprodukowanych przez naturę. Gdy już jesteś w klimacie spędzania czasu przy ognisku zadaj sobie kilka pytań:

– Jak to jest, że kultura niesienia ognia olimpijskiego, aby zapalić znicz olimpijski przetrwała wieki?

– jak to jest, że rok rocznie rozpalamy miliony zniczy na cmentarzach ku pamięci zmarłych bliskich?

– Jak to jest, że mimo iż mamy ciepłe domy, to czujemy wyróżniający się spokój ducha spotykając się przy ognisku?

Gdy odpowiesz sobie odpowiedź na te pytania, to znajdziesz też odpowiedź na pytanie, które kiedyś my sobie postawiliśmy:

– Jak to jest, że z miłą chęcią spędzamy z dziećmi czas przy ognisku?

Wierzymy, że ucząc ich postaw rozpalania ogniska, spędzania przy nim czasu zachęcamy jednocześnie do bycia blisko swej pierwotnej natury. A to prawdziwy klucz do szczęścia. Ognisko wprowadza w stan, w którym funkcjonujemy zdrowo, daje nam chwilę na zadumę i uzmysławia jak wiele dóbr mamy dzięki niemu.

Chwytaj więc krzesiwo i drewno w dłoń. Przygotuj dobrą historię, bo każde ognisko przy historiach lepiej się pali i zapisz dziecko na półkolonie już dziś!

 • 7:15-7:30: Spotkanie Wrzeszcz PKP
 • Blok 1 (3h): Integracja, omówienie fabuły i celu głównego
 • Śniadanie i czas wolny (1h): umacnianie przyjaźni
 • Blok 2 (2h): Wykonanie celu głównego
 • Obiad i czas wolny (1h): regeneracja sił
 • Blok 3 (2h): autorskie gry i zabawy w klimacie żywiołu ziemi
 • 17:15-17:30: Odbiór dzieci Wrzeszcz PKP

Żywioł Eteru - Dzień piąty - "Ostatnia Podróż Ninja"

Dzisiaj doświadczysz żywiołu podczas pieszej wędrówki z Wrzeszcza do Stawu Wróbla, przez las.

Eter to zrozumienie swojej roli w świecie i sposób na wykorzystanie energii wszystkich żywiołów na ścieżce prawdziwego mistrza Ninja.

Żywioł Eteru

Wstęp do żywiołu Eteru

Udaj się z nami na podróż w przeszłość. Ale spokojnie, wrócimy z niej sprawniej niż Marty McFly i Emmett Brown w kultowym filmie „Powrót do przyszłości”.  

Naszym wehikuł czasu będzie odkurzacz. Aby włączyć odkurzacz, klikamy przycisk i działa. Klikamy drugi raz i nie działa. Proste do zaprogramowania. Liczba 0 = wyłącz, liczba 1 = włącz.

System wyżej opisany to system binarny, powszechnie używany do tego, aby urządzenia mogły działać. Dorzucając nieco szerszej perspektywy – system binarny używany jest dzisiaj do wszystkiego co jesteś w stanie opisać słowem „działa” lub „nie działa”.

Odpalamy wehikuł czasu! Zapinaj pasy. Podróż prowadzi nas o ponad 100 lat wstecz. To wtedy w 1901 roku powstał pierwszy odkurzacz. Nie przypominał on swoim wyglądem tego, który znajduje się u nas w domu, ale również posiadał opcję włącz/wyłącz. Wynalazca dokonał prostego eksperymentu, w którym o mało co się nie udusił. Przyłożył swoje usta do fotela i wziął wdech.

Wrota czasoprzestrzeni się zamykają. czym prędzej wsiadaj na odkurzacz i czas kontynuować podróż. 

Podróż w prowadzi o około 3400 lat wstecz do starożytnego Egiptu. Początkowo to z tamtego okresu zostały znalezione zapiski dotyczące pierwszego systemu binarnego, będącego podwaliną dzisiejszego świata. Egipcjanie w 1560 r. p.n.e. wykorzystywali ten system w matematyce, aby przyspieszyć mnożenie liczb.

To jednak nie koniec podróży. Emmmett Brown załadował hiper odkurzacz, nastawił podróż na kolejne 1500 lat w tył i zaprasza do środka. Zapinaj pasy i lecimy.

Lądujemy w Chinach około 3000 lat p.n.e. Na stole leży traktat Yi-King, w którym są zapiski o Yang (kreska) i Yin (kreska przerywana). To odkrycie sprawia, że działanie świata z 2024 ma swoje korzenie u starożytnych Chińczyków, a kto wie – może ktoś ich tego nauczył jeszcze wcześniej? Tego dzisiaj się nie dowiemy, bo paliwo czaso-przestnne naszego odkurzacza nam się kończy, a trzeba jeszcze wrócić!

Dobrze! Koniec tego! Czas nakręcić wehikuł i wracać do roku 2024. W roztrzepanych włosach i zdziwionej twarzy Emmetta nie widać zbyt wielu szans na powrót, ale co nam zostało prócz wiary? AAaaaaaaaaaaaaa….. Lecimyyyyyy…. BUM! Jesteśmy w 2024! Ufff! 

Czy czegoś nauczyła Cię ta wędrówka? Jak patrzysz teraz na swój odkurzacz? Czy zwiększyła się Twoja wdzięczność do życia, że nie urodziłeś/aś się 100 lat wcześniej? Tę perspektywę zmienia wędrówka, którą właśnie przeżyłeś/aś.

Układ binarny podróżował 5000 lat! 5   0 0 0   L A T ! ! ! aby mógł posłużyć do stworzenia odkurzacza. Cóż za fart, że żyjemy teraz, bo te Chiny 5000 lat temu to mi się nie podobały za bardzo.

Motyw wędrówki przewija się w każdej kulturze, religii i rozwoju. Od zawsze kieruje nami pragnienie wędrówek, to do świata nano lub nawet kwarków, lub wręcz przeciwnie do świata mierzonego w odległości miliardów lat świetlnych od nas.

Dlatego Twoje dziecko w kontakcie z ostatnim żywiołem, jakim jest głębokie zrozumienie świata (eter) przeżyje wędrówkę. Wędrujemy, aby poznać lepiej siebie, pozostałe żywioły oraz relacje między nimi, a nami. Metafizyczną wędrówkę już przeżyliśmy, czas na praktykę w świecie fizycznym.

Jak to jest, że małe dziecko to taka uparta bestia? Na początku nie mówi nic, a z biegiem czasu poznaje nowe słowa takie jak mama, tata, baba i później kolejne kombinacje słów. Nawet nie wiesz kiedy, a gada więcej od Ciebie.

Z podobnym uporem uczy się chodzić. Przewala się, nabija guzy, męczy się, a następnego dnia wstaje i ćwiczy do całkowitego upadku, niezmordowany.

Drugą znaną i równie upartą bestią może być na przykład kot. Czy widujemy kota, który po nieudanej próbie złapania myszy idzie w kąt ze wstydu? Czy kot ma motyw w głowie pod tytułem „poddaję się”? Nic z tych rzeczy! Będzie walczył zażarcie za każdym razem i nie podda się póki nie dopnie swego. Tak samo działamy my, gdy jesteśmy dziećmi.

Gdybyśmy byli tacy jak dzieci przez całe życie, lub zachowali wspomnianą wyżej kocią cechę, to prawdopodobnie życie byłoby nam dużo lżejsze.

Niestety tak pięknie nie jest i o podstawach człowiekowi trzeba nie raz przypominać.

Świetnie ujął to niegdyś Krzysztof Gonciarz w swoim kultowym filmie „Step one”. W dużym skrócie:
1. Myślisz sobie, gdzie chcesz iść, a następnie,
2. Wykonujesz krok pierwszy! Oj, nie wyszło…
3. Jeszcze raz krok pierwszy! Ajć, coś nie poszło…
4. Krok pierwszy!
Robisz, robisz, robisz, aż do skutku! Bez zadawania pytania kiedy! Po prostu wiesz kim się stajesz i robisz. Będziesz coraz lepszy/a, aż w końcu przyjdą zauważalne efekty.

Tego uczy wędrówka. Stawiasz krok pierwszy. Napotykasz pierwsze kłopoty. Rozwiązujesz je i znów stawiasz krok pierwszy z nową wiedzą. Spotykasz kolejne, większe kłopoty. Gdy je rozwiążesz, znów stawiasz krok pierwszy, jako nowy/a lepszy/a Ty! To cała filozofia wędrówki.

Robisz, uczysz się, że potrafisz sprostać każdemu wyzwaniu. Po długim czasie widzisz, że radzisz sobie z pokaźną ilością problemów i zawsze kończy się to dobrze. Nawet jeśli przytrafi się coś co wyklucza Cię na dłużej, to gdy uporasz się z problemem, to znów zaczynasz krokiem pierwszym. Masz jednak znacznie grubszą skórę niż ostatnim razem.

A więc! Daj swojemu dziecku postawić krok pierwszy! Niech doświadczy wędrówki. Niech nada jej sens. Niech poczuje we własnych nogach ile drzemie w nim mocy. Pozwól mu doświadczać, aby mogło z bliska poznać żywioły ziemi, wody, powietrza, ognia i w tym dniu eteru.

 • 7:15-7:30: Spotkanie Wrzeszcz PKP
 • Blok 1 (3h): Integracja, omówienie fabuły i celu głównego
 • Śniadanie i czas wolny (1h): umacnianie przyjaźni
 • Blok 2 (2h): Wykonanie celu głównego
 • Obiad i czas wolny (1h): regeneracja sił
 • Blok 3 (2h): autorskie gry i zabawy w klimacie żywiołu ziemi
 • 17:15-17:30: Odbiór dzieci Wrzeszcz PKP

Podsumowanie półkolonii "Pięć Żywiołów"

Co zyskasz?

 • każdego dnia wykonamy misję, składającą się na całość pięciu żywiołów
 • Poniedziałek – Budowanie drużyny Ninja,
 • Wtorek – Zabawy nad morzem,
 • Środa – Zabawy z łapaniem wiatru,
 • Czwartek – Rozpalanie ognia
 • Piątek – Wędrówka
 • Wyżywienie: Obiad, przekąski i napoje w cenie,
 • NNW,

A ponad to:

No i to co bezcenne:

Przygoda, która ustawi mindset bystrego obserwatora świata. Taki mindset jest niezbędny do osiągania sukcesów. Drugim etapem jest działanie, którego będziemy uczyć za pomocą wartości kodeksu Bushido na drugim turnusie półkolonii. Aby umocnić efekt, zachęcamy do wzięcia udziału, również w turnusie Bushido! 

Fabuła pięciu żywiołów
Wunjo - Żywioł Ziemi - Drużyna
Uruz - Żywioł Wody - Upór
Ansuz - Żywioł Powietrza - Inspiracja
Kenaz - Żywioł Ognia - Pasja
Raido - Żywioł Eteru - Podróż

Twórcy fabularni i Master-Tutorzy

Adam Zagórski

Wykształcenie: Inż. Mechaniki i Budowy Maszyn na Politechnice Gdańskiej spec. technologia maszyn i materiałów konstrukcyjnych, Akademia Dietetyki poziom zaawansowany, 3 poziom Dietetyka i Suplementacja- Jakub Mauricz, Psychologia Osiągnięć- Mateusz Grzesiak, Art of Dreaming- Michał Wawrzyniak. Ukończył kurs wychowawcy kolonijnego. Uczy się jako Adept Inne War Saga.

Doświadczenie: Twórca i współtwórca projektów: Run Beach Morning, 3City Runs, trener Spartana, RunCamp, doradca żywieniowy, trener na siłowni, influencer o tematyce inspiracyjnej, współtwórca oraz inicjator treningów dla dzieci na dworze Ninja Kids, Spartan Kids Manager, filantrop i przedsiębiorca w Sportplay sp. z o.o., animator Ninja Kids Academy w przedszkolu i szkole Montessori, 

Misja: Udowodnię każdej polskiej rodzinie, że systematyczna aktywność fizyczna to gwarancja osiągnięcia szczęścia w życiu.

Co Adam wniesie dla uczestników Kolonii Ninja?

Mam w sobie bardzo dużą umiejętność pozytywnego interpretowania wysiłku fizycznego, co pozwala pogodzić się z myślą, że duży sukces wymaga dużo, ciężkiej pracy. Im wcześniej człowiek pogodzi się z tym stanem rzeczy, tym szybciej zacznie pracować mimo bólu, rozczarowań i braku motywacji; a im wcześniej zacznie, tym szybciej odniesie ponadprzeciętny sukces w życiu. Rzeczy proste zrobi osoba przeciętna, rzeczy trudne zrobi osoba ponadprzeciętna. Jeśli nauczymy dziecko robić trudne rzeczy w taki sposób, aby były one proste do wykonania, to jedyne co pozostanie, to nauczyć je cenić się ponadprzeciętnie i szanować przy tym innych. Aktywność fizyczna, którą im pokażę to idealna symulacja niemalże każdej sytuacji w życiu. Kreuję swoje życie jako mentalny i fizyczny zwycięzca. Potrafię z gracją upadać i leżeć z głową skierowaną w stronę celu. Jeśli takie nastawienie do życia interesuje Twoje dziecko, to warto byłoby nawiązać dłuższą relację. Zapraszam do mojego świata.

Jacek Czeczot

Wykształcenie: Akademia Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku studia magisterskie wychowania fizycznego specjalizacja – nauczyciel wychowania-fizycznego, licencjat specjalizacja – nauczycielska z gimnastyką korekcyjną, Trener w projekcie „Aktywuj się w Gdańsku”, Kurs Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, kurs Basic Life Support/Tactical Combat Casualty Care (medycyna pola walki), Ratownik Wodny MSW, sternik motorowodny, instruktor Nordic Walking. Ukończył kurs wychowawcy kolonijnego. 

Doświadczenie: praca z dziećmi i młodzieżą od 2010 roku (animacje i organizacja czasu wolnego), trener i współwłaściciel sportplay.pl- treningi sportowe dla dzieci i dorosłych w terenie i online, trener Ninja Kids, trener biegania i wioślarstwa, nauczyciel Wychowania Fizycznego- SP nr 85 w Gdańsku, animator Ninja Kids Academy w przedszkolu oraz szkole Montessori w Gdańsku, współorganizator imprez sportowych: Run Beach Morning, RunCamp, zawodów wioślarskich w Bydgoszczy, złota rączka.

Misja: Zmiana trendu rosnącej otyłości na świecie poprzez propagowanie zdrowego stylu życia i aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży za pomocą wszelkich technologicznych narzędzi, docierając do 5 milionów dzieci. 

Co Jacek wniesie dla uczestników Kolonii Ninja?

Jestem uzależniony od aktywności fizycznej od dziecka. Dzięki temu co doświadczyłem mogę podzielić się nie tylko dobrą energią, która bije ode mnie, ale również konkretnymi umiejętnościami z zakresu pierwszej pomocy, ratownictwa wodnego, wysiłku fizycznego oraz zdrowego stylu życia, survivalu, bushcraftu, majsterkowania. Jestem przekonany, że dzieciaki po zajęciach ze mną wrócą do domu szczęśliwe i pełne energii do dalszego działania, zyskując wiele nowych umiejętności. 

Najczęściej zadawane pytania

Czy są rabaty dla rodzeństwa?

Tak! Szczegóły rabatów opisane są tutaj>>

Tak! Szczegóły rabatów opisane są tutaj>>

Tak! Szczegóły rabatów opisane są tutaj>>

Zaliczki przyjmujemy najpóźniej do 30 dni przed wydarzeniem – po tym czasie należy wpłacać całość należności

Zaliczka wynosi 30% kwoty końcowej zamówienia. Z uwagi na cenę uzależnioną od trzech rodzajów rabatów, kwotową wartość zaliczki podajemy indywidualnie drogą mejlową. Więcej o rabatach przeczytasz tutaj>>

Reszta kwoty musi wpłynąć na nasze konto minimum dzień przed wydarzeniem. Brak takiego wpływu uniemożliwia uczestnictwo w turnusie. Zachęcamy do opłacenia całości z góry lub ustawienia powiadomienia w telefonie na 14 dni przed wydarzeniem.

Co do zasady miejsce na półkolonii gwarantuje wpłata całej kwoty za turnus. Rezerwację miejsca zrobisz za pomocą zaliczki. Rezerwacja daje następujące korzyści:

 • gwarantuje cenę wynikającą z terminu wpłaty zaliczki. Im wcześniej, tym taniej. Harmonogram cen znajdziesz tutaj>>
 • jeśli zgłosi się 21-pierwsza osoba zdeterminowana zapłacić całą kwotę za turnus z góry, to wyślemy do Ciebie informację z prośbą o opłacenie całości, aby uzyskać gwarancję miejsca
 • Aby skorzystać z rat musisz zrezygnować z rabatu R3 (jeśli Ciebie dotyczy). Szczegóły tego rabatu opisane są tutaj>>
 • Raty są dostępne w maksymalnie trzech transzach – harmonogram spłat otrzymasz mejlem
 • z rat można skorzystać najpóźniej do 30.04.2024r.
 • Jeśli interesują Cię raty, skontaktuj się z nami za pomocą zakładki kontakt

Tak jesteśmy organizatorem turystyki wpisanym do Rejestru Organizatorów Turystyki pod numerem ewidencyjnym: 29281 jako Sportplay Sp. z o.o. Posiadamy Gwarncję Turystyczną za pośrednictwem firmy Signal Iduna.

Na naszych półkoloniach króluje minimalizm. Wytyczne otrzymasz po zapisaniu się na listę chętnych. Gwarantujemy jednak, że wszystkie rzeczy posiadasz, a ewentualne uzupełnienie ekwipunku będzie na kieszeń każdego rodzica. Jeśli chcesz poczytać o naszych rekomendacjach co do garderoby sportowej to zachęcamy zajrzeć do zakładki Ubiór>>

Każdy dzień składa się z trzech bloków tematycznych. Poczytasz o nich więcej tutaj>>

Zajęcia na świeżym powietrzu prowadzimy od blisko 10 lat. Jak mało kto znamy się na tym jak działać w takich sytuacjach. Obserwujemy zaawansowane prognozy pogodowe, mamy przygotowane plany awaryjne, które oparte są o plany ucieczki do pomieszczeń zamkniętych, takie jak galerie, kina, restauracje, szkoły itp. Pogoda to element survivalu, którym jesteśmy przesiąknięci od stup do głów. Jak zatem sobie poradzimy? Poradzimy sobie znakomicie. 

Nie. Urządzenia elektroniczne stoją całkowicie w sprzeczności z ideą obcowania z naturą. Telefony ma kadra, a więc o wszystkim co istotne każdy rodzic zostanie poinformowany. Wszelkie urządzenia elektroniczne mogą zostać zgubione, a za nie nie bierzemy odpowiedzialności i nie poświęcimy czasu na ich szukanie. Posiadanie zatem takie urządzenia wprowadzi niepotrzebny stres do głowy dziecka i tym samym utrudni eksplorację natury. 

Przez lata zauważyliśmy masę błędów jakie popełniają rodzice, przez co dzieci nie potrafią w pełni wykorzystać naszych wydarzeń. Mocno wierzymy, że na tym wydarzeniu tak nieprzygotowanych dzieci nie spotkamy. Jakie to błędy?

 • „Tylko się nie pobrudź, bo sam będziesz to prać – popsujesz pralkę.” Na naszych wydarzeniach Twoje dziecko się pobrudzi, przyniesie być może piach i kamienie w kieszeniach! Może mieć mokre skarpety i ubłocone buty. Stawianie zakazów i nakazów co do zachowania i rozliczanie z nich w domu dziecka sprawia, że dzieci chodzą na naszych wydarzeniach jak w transie, miotają się i nie eksplorują tematów. Obdarz dziecko zaufaniem i wspieraj je bez względu na wszystko!
 • Nie wprowadzaj wątpliwości do głowy swojego dziecka. Nie raz dzieci przychodziły do nas z gotowymi wyliczeniami naszych zarobków za wykonywaną pracę lub były nastawione sceptycznie do realizacji planu. Po latach współpracy wiemy, że jest to konsekwencją rozmów prowadzonych w domu. Dobra edukacja w skali całego życia, to i tak są grosze w odniesieniu do możliwości jakie czekają na wszystkich tych, którzy tę edukację postanowią zastosować w swoim życiu. Ile powinna kosztować transformacja dziecka w osobę pewną siebie, która idzie po swoje? Za taką wartość nie da się określić ceny w sposób „tanio” lub „drogo”. Przeczytaj ofertę, zrozum ją, poczuj ją i wspieraj dziecko, udowodnij mu swoją postawą, że inwestycja w rozwój i edukację to kierunek najważniejszy na jego etapie życia. Uniknij zasiania ziarna wątpliwości.
 • Nie kładź dziecka między młotem, a kowadłemdziecko nam ufa tylko i wyłącznie dlatego, bo postanawiasz odłączyć część swojego serca i przekazać na te 10h dziennie nam. Dziecko niczym za feromonem, za tym podąża. Jeśli jednak zaczniesz negować to co my robimy, bo (co bardzo prawdopodobne) zauważysz różnice w mindsecie naszym i  Twoim. Nie wspierając swojej pierwotnej decyzji Twoje dziecko może się pogubić. Z jednej strony przekazujesz swój ogień miłości, a z drugiej strony, na oczach dziecka ten ogień niszczysz. Taka procedura wkrada do serca dziecka wątpliwości odnośnie wartości miłości, którą go obdarzasz. Jeśli z jakiejś przyczyny popełniasz błąd, to nie obarczaj tym błędem dziecka. Unieś to na własnych barkach – dasz radę! Wyciągnij wnioski, uściśnij nam dłoń, uśmiechnij się i pochwal dziecko za dobrze wykonaną robotę. Czasami błoga nieświadomość jest błogosławieństwem. Ty sobie z tym poradzisz, bo jesteś dorosły, Twoje dziecko wcale nie musi sobie poradzić tak samo dobrze jak Ty.
 • Bądź ciekaw/a- Ciekawość pobudza ciekawość. Twoje dziecko wyciągnie z półkolonii znacznie więcej, gdy będzie wiedziało, że interesujesz się tym co się na tych półkoloniach uczy. Dzieci rodziców, którzy są zaangażowani w proces zadają nam znacznie więcej pytań i żyją tym co się wokół nich dzieje.  Ta ciekawość to bardzo duży czynnik różnicujący poziom sukcesu w długim terminie.
 • Koncepcja sukcesu – ucz dziecko, że sukcesem jest podążanie ścieżką, a nie koniec ścieżki. Taka mała zmiana koncepcji sprawia, że dziecko bez żadnych emocji popełnia nieskończenie wiele błędów, które uczą, a nie zatrzymują człowieka w działaniu. Osoby, które wierzą, że sukces czeka ich na końcu ścieżki żyją z wielką frustracją w sytuacji, gdy się potykają, bo wiedzą, że spowalnia to ich na drodze dojścia do końca tej ścieżki. Dla przykładu, aby zrozumieć różnicę. Osoba, która będzie oczekiwać sukcesu na końcu ścieżki, może oczekiwać, że na końcu stanie się mnichem docenianym przez cały świat i jakże wielki ból i zawód ją spotka, gdy po tygodniu pracy w terenie tak się nie stanie :(. Osoba z odmiennym podejeściem do sukcesu, podejdzie do tematu w ten sposób, że jest to jej pierwszy krok w podążaniu ścieżką uważności i obserwacji świata, co jest sukcesem samym w sobie. Może dojść do wniosku, że o ile żywioł ziemi był dla niej prosty, o tyle żywioł eteru niezbyt zrozumiały, więc będzie trzeba tego spróbować jeszcze raz. Wiele lat takiego podejścia, popełniania błędów jako lekcji może doprowadzić człowieka w miejsce niedostępne dla 99% ludzi.

Pilnując tych zasad przekażesz nam „Olimpijski znicz miłości”, za którym Twoje dziecko będzie podążać. Nie nabuduje sobie zbędnych przekonań, uprzedzeń i blokad, które zablokują eksploracje żywiołów. Wręcz przeciwnie każdego ranka będzie w jego oku błysk ciekawości i chęć zdobywania więcej i więcej. Mamy nadzieję, że wesprzesz nas w procesie zamiast kultywować PRL’owskie hasło „Płacę to wymagam”. Wspólnie możemy zrobić znacznie więcej niż Ci się wydaje. Zaufaj nam, potrzebujemy tego do rozwoju dziecka.

Półkolonie są zaplanowane w taki sposób, żeby poradzić sobie nawet wtedy, gdy oferty nie przeczyta nikt. Lecz w takiej sytuacji niestety nie wykorzystasz w pełni tego co oferujemy. Stąd polecamy zaparzyć dobrą kawę, wziąć długopis i notatnik i przeczytać wszystko. Zanotuj najważniejsze punkty i jeśli coś jest niejasne, to dopytaj. Dzięki temu łatwiej będziesz rozmieć swoje dziecko powracające z półkolonii.

Jak to jest, że ponadprzeciętnie dobrze potrafisz obserwować świat? Czyżbyś plotkował
z pięcioma żywiołami? A więc wiesz co masz robić!

Newsletter

Dowiedz się dlaczego warto i otrzymuj wartościowe maile

Za chwilę będziesz w Ninja Kids

Dziękujemy za zapis! Zachęcamy, aby dołączyć bezpłatnie. Wejście znajdziesz tutaj: zajęcia sportowe dla dzieci

Kogo zapisujemy?

Jacek Czeczot z całą pewnością zamyka listę na pierwsze bezpłatne zajęcia Ninja Kids

13 razy!

Ale to żaden pech!

Wiemy jak unikać pecha robiąc odpowiednie rzeczy! Zapisując się poniżej otrzymasz 7 tajemnic, dzięki którym nie przytyjesz. A jeśli tak się stanie, to jest to szczęście, a nie pech! Pobierz i sprawdź za darmo!