Wychowawca Oskar

Wychowawca Oskar Belczewski

Wykształcenie i kwalifikacje:

Jestem w 4 klasie liceum ogólnokształcącego na profilu mat-fiz-inf. Przez rok byłem gospodarzem klasy i od drugiej klasy pomagam prowadzić szkolną grupę ratowniczą. Przez rok byłem jej liderem.  Od kilku lat działam w harcerstwie. Przez dwa lata prowadziłem ośmioosobowy zastęp. Pomagałem w prowadzeniu drużyny, a od września dowodzę własną jednostką zuchów w wieku 6 do 9 lat. Ukończyłem kurs metodyki harcerskiej, który przygotowuje do prowadzenia drużyny. 

Doświadczenie w koloniach i obozach:

Od 2012 roku należę do harcerstwa. Przez ten czas uczestniczyłem w weekendowych biwakach, które odbywają się kilka razy w roku, kilkudniowych zimowiskach i miesięcznych obozach letnich. Przez dwa lata dowodziłem mniejszą grupą, z którą braliśmy udział w wyżej wymienionych wyjazdach. Przez rok byłem przybocznym i współtworzyłem program wyjazdów. Obecnie dowodzę swoją własną jednostką.

Galeria Zdjęć

Oskar Belczewski z drużyną harcerską

Pasje i zainteresowania:

Jestem harcerzem. Na corocznych obozach rozwijamy nasze umiejętności w rozpalaniu ognia, budowania drewnianych konstrukcji, takich jak stołówka. Nocujemy w szałasach i bierzemy udział w podchodach. Uczestniczę w biegach OCR. Gram w gry strategiczne i maluję modele. Przez 3 lata należałem do klubu łuczniczego, i przez rok byłem zawodnikiem kadry wojewódzkiej. Należę do grupy rekonstrukcyjnej. Mam uprawnienia płetwonurkowe Open Water Diver.

Bezpieczeństwo i dbałość o dzieci:

Ukończyłem kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy i kurs w zakresie ratownictwa wodnego. Brałem udział w warsztatach uzupełniających wiedzę w tym zakresie. Zabezpieczałem kilka imprez jako ratownik w tym koncert Sanah w Gdańsku, zawody Euroskills, Nocne Misterium Krzyża w Gdańsku. Byłem ratownikiem na kolonii zuchowej i obozie harcerskim.

Referencje

W grudniu planuję zamknąć stopień instruktorski w harcerstwie. Pozwoli mi to prowadzić samodzielnie własną jednostkę. Żeby to osiągnąć, musiałem utworzyć gromadę zuchów wspieraną przez drużynę harcerzy i przeprowadzić w ramach jej działania cykl zbiórek zakończony weekendowym biwakiem.

Pracuję nad stopniem wędrowniczym. Na razie wykonałem połowę zadań. Zorganizowałem grę na festynie miejskim, ukończyłem kurs ratownika wodnego i poprowadziłem zajęcia dla starszych harcerzy.

Muszę jeszcze ukończyć triathlon przynajmniej w połowie stawki, napisać cykl opowiadań i wziąć udział w warsztatach rozwijających mój charakter.

Moi przełożeni uważają, że jestem zaangażowany, pracowity i nie boję się podejmować nowych wyzwań. 

Planowane zajęcia i aktywności:

Rozpalanie ogniska, wędrówka w terenie na azymut, podchody, pierwsza pomoc, strzelanie z łuku

Oskar Belczewski na koncercie Sanah

Dlaczego zgodziłeś się jechać na zimowisko z Ninja Kids?

OCR to moja pasja. Na co dzień pracuję z dziećmi i chcę rozwijać się w tym kierunku. Chcę aktywnie spędzić ferie.

Zapewnienie rodziców, że jesteś dobrym wychowawcą.

Mam doświadczenie w pracy z dziećmi na wyjazdach. Potrafię zorganizować dla nich zajęcia. Umiem zadbać o ich bezpieczeństwo.

Newsletter

Dowiedz się dlaczego warto i otrzymuj wartościowe maile

Za chwilę będziesz w Ninja Kids

Dziękujemy za zapis! Zachęcamy, aby dołączyć bezpłatnie. Wejście znajdziesz tutaj: zajęcia sportowe dla dzieci

Kogo zapisujemy?

Jacek Czeczot z całą pewnością zamyka listę na pierwsze bezpłatne zajęcia Ninja Kids

13 razy!

Ale to żaden pech!

Wiemy jak unikać pecha robiąc odpowiednie rzeczy! Zapisując się poniżej otrzymasz 7 tajemnic, dzięki którym nie przytyjesz. A jeśli tak się stanie, to jest to szczęście, a nie pech! Pobierz i sprawdź za darmo!