Gdańsk Wrzeszcz

<< Inne lokalizacje
Gdańsk Wrzeszcz >> Sprawdź Punkty Zbiórki na Google Maps.
Przeprowadzamy zajęcia w Wrzeszczu w każdy Poniedziałek.

Na tej stronie znajdziesz podstawowe informacje o zajęciach dla dzieci organizowanych w Gdańsku Wrzeszczu, a także kluczowe informacje o okolicy, w tym gdzie zaparkować samochód. Gdańsk Wrzeszcz jest jedną z najstarszych dzielnic Gdańska. Teatr Leśny, gdzie odbywają się zajęcia Ninja Kids, jest jednym z najpiękniejszych miejsc w tej dzielnicy. Warto tam spacerować regularnie.

Wykorzystaj nasze zajęcia dla dzieci do dbania o rozwój osobisty lub do załatwienia swoich spraw.

Gdańsk Wrzeszcz - Jaśkowa Dolina - Teatr Leśny

Teatr Leśny w Gdańsku na Jaśkowej Dolinie to unikalne miejsce w Polsce, będące jednocześnie zarówno teatrem, jak i centrum kulturalnym. Położony w środku lasu, otoczony drzewami i naturą, oferuje niepowtarzalne wrażenia i pozwala na relaks w malowniczym otoczeniu. Charakterystyczna scena teatru, umieszczona pomiędzy drzewami, zachęca do obcowania z przyrodą w trakcie spektakli. W ciągu roku, Teatr Leśny organizuje różnego rodzaju przedstawienia teatralne dla dzieci i dorosłych, koncerty, warsztaty oraz wydarzenia kulturalne. Dzięki temu, Teatr Leśny na Jaśkowej Dolinie stał się nie tylko ważnym punktem na kulturalnej mapie Polski, ale również jednym z najpiękniejszych miejsc w okolicy.

Miejsce skradło serca ekipy Ninja Kids, dlatego prowadzimy tam zajęcia dla dzieci na świeżym powietrzu.

Gdańsk Wrzeszcz - Teatr Leśny

Punkt zbiórki znajduje się w samym Teatrze Leśnym. Łatwo tam trafić idąc około 200 metrów przez las.

W dzielnicy Gdańsk Przymorze prowadzimy zajęcia 1 raz w tygodniu: w Poniedziałek

Aby być na bieżąco, sprawdź >> grafik.

CCo robimy na zajęciach dla dzieci w dzielnicy Gdańsk Wrzeszcz?

Zajęcia pozaszkolne dla dzieci Teatrze Leśnym w Gdańsku Wrzeszcz składają się z przyjemnych i interesujących ćwiczeń dla dzieci. Zajęcia składają się z rozgrzewki, właściwej części zajęć Ninja Kids, rozluźnienia i drużynowego okrzyku zwycięstwa.

Właściwa część zajęć składa się z różnych ćwiczeń, takich jak parkour, gry, zabawy, kalistenika i akrobatyka, które pomagają w rozwoju ogólnej kondycji fizycznej dziecka. Teatr Leśny na Jaśkowej Dolinie oferuje wiele atrakcji, takich jak plac zabaw, siłownia pod chmurką, street workout park, górki, tory przeszkodowe. Zajęcia są prowadzone przez doświadczonych trenerów, którzy dbają o bezpieczeństwo dzieci i różnorodność ćwiczeń. Dzieci ćwiczą na zewnątrz, co pomaga w rozwoju odporności i radzenia sobie z trudnymi sytuacjami. Zajęcia Ninja Kids są godne polecenia.

Poznaj więcej powodów dlaczego Ninja Kids?

Interesujące informacje o lokalizacji: Gdańsk Wrzeszcz - Teatr Leśny

Gdańsk Wrzeszcz to najstarsza dzielnica Gdańska, stąd możemy spotkać sporo punktów usługowych, ale również lasy, ścieżki turystyczne, obiekty kultury oraz parkingi. Poniżej przedstawiamy bardziej szczegółowe informacje, które mogą pomóc w zorganizowaniu swojego czasu podczas naszych zajęć dla dzieci.

Parkingi

Najbliższy parking znajduje się obok AkpolBaby

Z drugiej strony Teatru Leśnego można zaparkować obok Konsulatu Królestwa Hiszpanii, a następnie spacerem dojść na miejsce zbiórki.

Po zaparkowaniu auta należy dojść do miejsca zbiórki.

Atrakcje turystyczne w Gdańsk Wrzeszcz

Największą atrakcją turystyczną w Teatrze Leśnym są leśne ścieżki. To ogromny park leśny, w którym możemy znaleźć miejsca do grania w frisbee, boiska do gry w tenisa oraz piłkę nożną oraz miejsca do treningu kalisteniki.

Mało jest miejsc w centrum miasta, takich jak Gdańsk Wrzeszcz – Teatr Leśny, które pozwalają człowiekowi na wyciszenie. Dodatkowo samo bieganie po lesie sprawdzi się dla osób, które uwielbiają styl anglosaski, czyli góra-dół-góra-dół.  Cała Jaśkowa dolina charakteryzuje się bardzo zróżnicowanym terenem, który może pozwolić na przyrost formy biegowej.

W okolicy można spotkać również trzy galerie handlowe i mnóstwo sklepów. Bez wątpienia to dobre miejsce dla osób, które chcą wypocząć lub załatwić swoje sprawy na mieście.

Bezpieczeństwo w Teatrze Leśnym

Teatr Leśny na tle innych lokalizacji pod względem bezpieczeństwa delikatnie się wyróżnia. Jest to las, sporo wystających konarów, górek i skrytych patyków pod liśćmi.

Nie w każdym miejscu jest zasięg telefonu komórkowego, więc w ramach bezpieczeństwa nie zalecamy wychodzić w to miejsce w pojedynkę. Warto mieć kogoś bliskiego ze sobą, aby w razie wypadku wzajemnie sobie pomóc.

Sam Teatr Leśny jest dostępny dla osób niepełnosprawnych, ale dotarcie na miejsce może sprawdzić sporo trudności. Nie ma tam ładnych wyrównanych ścieżek. W większości spotykamy szutrowe ścieżki, które z uwagi na położenie w pagórkowatym terenie często są penetrowane przez strugi wody.

Mimo wszystko w razie potrzeby, warto pamiętać, że las znajduje się w centrum. Otoczony jest miastem i osiedlami. Nie będzie zatem dużego problemu z wydostaniem się z lasu, gdy przez przypadek się zgubimy. Wystarczy iść przed siebie jakąkolwiek ścieżką, a z pewnością dotrzemy do cywilizacji. 

To co może sprawiać, że poczujemy się niebezpiecznie to spuszczone psy przez właścicieli. Niestety nie każdy właściciel pupila zdaje sobie sprawę z ryzyka poszkodowania przechodnia i nagminnie pieski biegają wokół właściciela. Warto zwrócić uwagę takim osobom jakie panują zasady i że warto byłoby zainwestować w dobrą smycz i kaganiec z szacunku do dzikich zwierząt, ludzi oraz właścicieli, którzy dbają o te elementy. 

Klimat Teatru Leśnego na Jaśkowej Dolinie w Gdańsku

To bez wątpienia miejsce odpowiednie dla osób ubóstwiających klimat natury. Bujna roślinność, drzewa liściaste i iglaste oraz bogata ściółka leśna jest świetnym środowiskiem i domem dla dzikich zwierząt.

Bez trudu możemy spotkać dziki, lisy, wiewiórki, przeróżne gatunki ptaków, owadów, ale również sporo zwierząt domowych na spacerze z właścicielami.

Jeśli dobrze poszukamy, to znajdziemy swoje zacisze, możemy uprawiać jogę lub inne aktywności, które odprężają człowieka. 

Dostępność

Miejsce jest bezpłatne, więc dostępne dla każdego. Nie każdy jednak z tego miejsca korzysta – trudno znaleźć odpowiedź na pytanie „dlaczego?”. Być może łatwa dostępność zaburza nasze postrzeganie wartości tego miejsca?

Popularność tego miejsca zmieniło się nieco, gdy przybyli do nas mieszkańcy Ukrainy. Okazało się, że ich kultura bycia ze sobą, gotowania w plenerze jest dużo bardziej rozbudowana niż nasza. Szybko zauważyliśmy spory wzrost osób z Ukrainy, którzy organizują sobie czas w tym miejscu. Warto więc brać przykład z naszych sąsiadów i wykorzystać to miejsce równie dobrze jak oni.

Nasze zajęcia dla dzieci nie są już jednak bezpłatne, ale dzięki temu możesz wymagać naprawdę wartościowych doświadczeń. Aktualny cennik

 

Wygoda i udogodnienia

W okolicy są ławeczki, place zabaw, a jeśli wejdziemy nieco w miasto poza lasem, to szybko znajdziemy się w galeriach i sklepach. W okresie wiosenno-letnim spotkamy na miejscu również toi0toi’e, stawiane przez Miasto Gdańsk. Dzięki temu nie będziemy musieli martwić się o nagły powrót do domu w „kryzysowej sytuacji”

Kultura i sztuka

Teatr Leśny to nie tylko chwytliwa nazwa – to prawdziwy Teatr, w którym odbywają się spektakle.

W 1911 roku w Gdańsku Wrzeszczu otwarto Teatr Leśny w Gaju Gutenberga. Posiadał trzypoziomową scenę i widownię na 2 tysiące osób. Przedstawienia organizowało Gdańskie Towarzystwo Teatralne, a wystawiane były m.in. sztuki Szekspira i muzyka Haydna. Po II wojnie światowej teatr popadł w zapomnienie i jego infrastruktura została zdewastowana. W latach 90. XX wieku z inicjatywy Stowarzyszenia Mieszkańców Osiedla im. Jana Matejki i Integracyjnego Klubu Artystycznego Winda zaczęto prace nad jego reaktywacją. Od 2001 roku Klub Winda jest gospodarzem Teatru Leśnego, gdzie odbywają się koncerty i przedstawienia. Na scenie gościli m.in. Leszek Możdżer, Dorota Miśkiewicz czy zespół Kury.

Aktualne wydarzenia odbywające się w Teatrze Leśnym w Gdańsku Wrzeszcz można znaleźć na stronie GAK

Krajobraz i przyroda

W Tatrze leśnym spotkamy lasy liściaste oraz iglaste. Znajdziemy również pomniki przyrody. W okolicy jest bardzo dużo stromych przewyższeń terenu co naturalnie może poprawić naszą kondycję.

W okolicy można spotkać mnóstwo miejsc z przepięknym krajobrazem i tak samo zapierającymi dech w piersi widokami.

Bardzo wartościowym aspektem przyrody okolic Teatru Leśnego jest możliwość długich spacerów. Połacie lasów obejmują sporą powierzchnię kilkunastu hektarów ziemi, co jak na centrum Gdańska jest naprawdę godnym pochwalenia miejscem w Polsce. 

Koszty

Teatr Leśny jest bezpłatny, chyba że skusimy się na spektakl lub koncert. Warto jednak zabrać ze sobą kieszonkowe, aby skorzystać z lokalnych usług lub zjeść coś na mieście. 

Aby sprawdzić ceny naszych zajęć dla dzieci w Teatrze Leśnym, zapraszamy zapoznania się z informacjami w zakładce cennik

Lifestyle

Gdańsk Wrzeszcz – Teatr Leśny to miejsce, w którym  z pewnością odonajdą się ludzie, którzy uwielbiają spędzać czas na świeżym powietrzu.

Warto wyjść na spacer z pieskiem lub ze znajomymi. W okolicy spotkamy dużo rodzin z dziećmi, biegaczy oraz entuzjastów nordic walking.

Jeśli lubimy aktywny tryb życia to bez problemu odnajdziemy się w Teatrze Leśnym.

Newsletter

Dowiedz się dlaczego warto i otrzymuj wartościowe maile

Za chwilę będziesz w Ninja Kids

Dziękujemy za zapis! Zachęcamy, aby dołączyć bezpłatnie. Wejście znajdziesz tutaj: zajęcia sportowe dla dzieci

Kogo zapisujemy?

Jacek Czeczot z całą pewnością zamyka listę na pierwsze bezpłatne zajęcia Ninja Kids

13 razy!

Ale to żaden pech!

Wiemy jak unikać pecha robiąc odpowiednie rzeczy! Zapisując się poniżej otrzymasz 7 tajemnic, dzięki którym nie przytyjesz. A jeśli tak się stanie, to jest to szczęście, a nie pech! Pobierz i sprawdź za darmo!